Iš Kilauea ugnikalnio, tikrąja to žodžio prasme, lyja brangakmeniais
Pa­sta­rą­jį mė­ne­sį vi­so pa­sau­lio dė­me­sį su­kaus­tė ne­si­liau­jan­tis Ha­va­jų Ki­lauea ug­ni­kal­nio iš­si­ver­ži­mas. Ne­trū­ko pra­ne­ši­mų apie pra­gaiš­tin­gą la­vos te­kė­ji­mą ir ka­tas­tro­fi­nes iš­si­ver­ži­mo pa­sek­mes.

Tačiau šį kartą skelbiama apie brangakmenių lietų. Perskaitėte teisingai, tai retas fenomenas, apkerėjęs geologus ir sugluminęs eilinius pasaulio gyventojus. Tai tarytum ugnikalnio atsiprašymas už visą sukeltą chaosą.

Visgi, dar neskubėkite į Havajus rinkti brangakmenių ir krautis neišpasakytų turtų.

Olivinas (žalios spalvos brangakmeniai) yra neįtikėtinai dažnas mineralas, kalbant chemiškai, tai magnio, geležies silikatas. Jis iškeliamas į paviršių karštuosiuose vulkaniniuose taškuose, dažnai užteršiantis tamsias vulkaninės kilmės uolienas samaninės žalios spalvos dariniais.

Visgi, galimybė aptikti šį mineralą atskirais gabalėliais, kuriuos juvelyrai gali išskirti kaip brangakmenį, žinomą peridoto vardu, yra išskirtinai reta, rašo sciencealert.com.

Šįkart Havajų gyventojams nekyla jokių problemų rasti šių brangenybių. Nemenko dydžio kristalai buvo aptikti tarp uolienų ir pelenų, likusių paskutinio išsiveržimo ir lavos srovių metu.

Panašu, kad pastarųjų išsiveržimų intensyvumas magmą išspjovė labai aukštai į orą, kur aukštos magnio geležies silikatų kristalizavimosi temperatūros leido jiems greitai transformuotis į olivino akmenėlius, dar prieš jiems nukrentant ant žemės.

Tai nėra labai brangūs kristalai, bet vis šis tas.

Neabejotinai tai yra gražus fenomenas, suteikiantis bent šiek tiek pozityvumo iš pastaruoju metu Havajus alinančio ugnikalnio išsiveržimo.