Irake duris atvėrė pirmas šalyje kačių viešbutis
Įvai­rių gy­vū­nų vieš­bu­čiai vis la­biau po­pu­lia­rė­ja vi­sa­me pa­sau­ly­je. Ta­čiau ka­ro siau­bia­ma­me Ira­ke to­kio po­bū­džio įstai­ga yra iš­ties ste­bi­nan­tis reiš­ki­nys.

Pietiniame Irako mieste Basroje 24 metų veterinarijos studentas Ahmedas Taheras savo namus, esančius virš veterinarijos klinikos, pavertė pirmuoju Irake viešbučiu katėms.

Vos už 5 tūkst. Irako dinarų (apie 3,4 euro) per naktį – ar pusę šios kainos, jei vizitas užtrunka, – viešbučio svečiai gali mėgautis lovomis, reguliariu maistu, sveikatos patikra ir nedidele žaidimų aikštele. Negana to, oro kondicionierius pasirūpina, kad katės žaisdamos neperkaistų.

Viešbučio savininkas - 24 metų veterinarijos studentas Ahmedas Taheras.

Kaip sakė A. Taheras, jis viliasi paskatinti daugiau žmonių į namus priimti kates, o vėliau, išvykus į kokią kelionę, augintinius palikti jo viešbutyje. „Priglaudę gyvūnus žmonės tampa gailestingesni, – teigė jis. – Viešbutis yra kilnus dalykas ir beprecedentis reiškinys Pietų Irake, o ypač Basroje.“

Mohammedas Jassemas, kuris vadovauja pirmame aukšte esančiai veterinarijos klinikai, tvirtino, jog kačių viešbučio idėja iš pradžių nustebino Basros gyventojus. Tačiau, pasak jo, vietiniams kačių mylėtojams ši mintis labai patiko.

„Jiems tai patinka ir žmonės, išvykdami atostogų, pradėjo palikinėti mums gyvūnus“, – tikino jis.

A. Taheras kol kas du kambarius užimantį viešbutį planuoja išplėsti, kad galėtų priimti šunis ir net paukščius.