Indonezija raginama uždrausti prekybą šuniena
Ki­no, mu­zi­kos ir spor­to žvaigž­dės par­agi­no In­do­ne­zi­jos pre­zi­den­tą užd­raus­ti tai, ką va­di­na žiau­ria pre­ky­ba žmo­nių mais­tui skir­ta šu­nų ir ka­čių mė­sa.

Raginimas buvo paskelbtas Indonezijos aktyvistams ir organizacijai „Humane Society International“ sausio mėnesį pristačius tyrimą apie turgų Sulavesio saloje. Čia šunys uždaužomi stebint smalsuoliams, įskaitant vaikus.

Pirmadienį paviešintame laiške prezidentui Joko Widodo sakoma, kad jei Indonezija prisidėtų prie kitų šią žiaurią prekybą jau uždraudusių Azijos valstybių, būtų nuplauta šalies reputaciją gadinanti dėmė. Priduriama, jog visas pasaulis atkreiptų į tai dėmesį.

Aktyvistų koalicija „Dog Meat-Free Indonesia“ taip pat perspėja dėl šios prekybos keliamo pavojaus sveikatai. Jis susijęs su galimu pasiutligės plitimu.

„Šiems gyvūnams, kurių daugelis – vogti augintiniai, taikomi šiurkštūs ir žiaurūs gaudymo, transportavimo bei skerdimo metodai. Didžiulė baimė ir kančios, kurias jie turi išgyventi, veria širdį ir absoliučiai šokiruoja“, – teigiama laiške.

Jį pasirašė aktorė Cameron Diaz, pokalbių laidų vedėja Ellen DeGeneres, talentų medžiotojas Simonas Cowellas, komikas Ricky Gervaisas, Indonezijos popdainininkė Anggun, muzikantas Moby – iš viso daugiau kaip 90 garsenybių.

Šunieną valgo labai nedaug indoneziečių, bet šalyje gyvena per 250 mln. žmonių, tad ir maža jų dalis reiškia reikšmingą prekybos apimtį.