Gyventojus gąsdina girti paukščiai: policija prašo nebeskambinti
Šiau­rės Mi­ne­so­to­je (JAV) kai ku­rie pa­ukš­čiai už­si­tar­na­vo ti­krai ne ko­kią re­pu­ta­ci­ją.

Skelbiama, kad Gilbert miestelyje sparnuočiai sukėlė tikrą chaosą, kadangi skraido apsvaigę. Kad ir kaip komiškai tai skambėtų, visgi, apgirtę paukščiai nesiorientuoja, atsitrenkia į pastatus, automobilius ir net žmones.

Tokiu neįprastu elgesiu sparnuočiai kaip reikiant nustebino vietos gyventojus.

Pranešimai apie keistą paukščių elgseną paskatino Gilberto policijos departamentą paskelbti specialų pranešimą spaudai.

Policijos vadas Ty Techar rašė, kad departamentas sulaukė skambučių „apie galimai apsvaigusius paukščius, kurie trankosi į langus, automobilius ir demonstruoja sutrikusią elgseną“.

Jo teigimu, pustuzinis žmonių kreipėsi į departamentą reikšdami susirūpinimą dėl aplinkoje nesiorientuojančių paukščių, kurie skrenda ir trankosi į pastatus bei automobilius. Policijos vadas teigė, kad nėra dėl ko nerimauti, o šis keistas elgesys gali būti siejamas su ankstyvomis šalnomis, informuoja officer.com.

Pasirodo, jog sušalusiose uogose esantis krakmolas tapo cukrumi, o joms atitirpus į vaisius patekus mielių bakterijoms buvo paskatinta fermentacija ir alkoholio susiformavimas.

Visa tai, prieš paukščiams migruojant iš šio regiono, panašu, kad ir lėmė plataus masto paukščių apsvaigimą nuo alkoholio, o tai įvyko sparnuočiams apsirijus vaisiais, daugiausia šermukšniais.

Laura Erickson, paukščių ekspertė iš Duluto, sakė, kad svirbeliniai, strazdai klajokliai ir kiti strazdiniai paukščiai yra labiausiai linkę apgirsti, nes būtent jie dažniausiai minta šiomis uogomis.

Šiais metais, kaip niekada anksčiau, vyravusios oro sąlygos lėmė didesnį, alkoholiu praturtintų vaisių derlių ir tuo pačiu gerokai išaugusį apgirtusių paukščių kiekį.

Žmonės raginami, siekiant išvengti susidūrimų su paukščiais, apklijuoti savo langus lipdukais ar juostelėmis.

Visgi, tikroji tragedija yra tame, kad pusė šių paukščių patiria rimtus sužalojimus ir miršta nuo galvos traumų, taip pat didelė dalis negalinčių paskristi ir nutūpusių ant važiuojamųjų kelio dalių būna tiesiog suvažinėjami.

.