Gamtos išdaigos Nidoje
Ne­rin­go­je šiuo me­tu, tur­būt, šil­čiau nei bet ku­ria­me ki­ta­me Lie­tu­vos mies­te, ta­čiau tai ne­truk­do iš­skir­ti­nėms le­do skulp­tū­roms su­si­for­muo­ti. Jau ne pir­mą kar­tą Ni­dos Pur­vy­nės gat­vės kran­ti­nė­je esan­tis suo­liu­kas tam­pa la­biau­siai ap­ta­ri­nė­ja­mu Lie­tu­vos suo­lu. Ir ne be rei­ka­lo – ant jo su­si­for­ma­vu­sios le­do skulp­tū­ros ti­krai iš­skir­ti­nės.

„Vietiniai nuolat dalinasi gamtos sukurtų meno kūrinių nuotraukomis, tačiau šis suoliukas Nidos krantinėje yra vienas populiariausių. Prie jo žmonės net renkasi patys nusifotografuoti,“– tikina Nidos gyventoja.

Tokios gamtos kurtos ledo skulptūros – labai laikinas kūrinys, nes jis priklauso nuo nesuvaldomų dalykų: oro temperatūros ir žmonių sąmoningumo. „Dažniausiai taip ir baigiasi jų „ekspozicija“: eini ryte į darbą pro šią vietą ir matai, kad jau ištirpo ar kas išspardė,“– teigia pašnekovė ir juokdamasi priduria, kad jei ledą išspardo žmogus– užverda didelė diskusija socialinių tinklų grupėse apie kultūrą. „Tada suprantam, kad tikrai išskirtinėje vietoje gyvenam.“

Panašu, kad ir pati žiema jau viena koja įžengė į Neringą, nes Kuršių marių krantinėje jau galima matyti „ledo saleles“ ir suneštą ižą, o tai labai geros naujienos poledinės žūklės mylėtojams, kuriems šiuo metu tenka pasitenkinti tik ledu apšalusiu Nidos uosto molu.

.

Planuojama, kad „Nidos blizgė 2018“ vyks vasario 3 d., šeštadienį.