Fosilija atskleidė kada Žeme vaikštinėjo paskutinis „Sibiro vienaragis“
Moks­li­nin­kai bu­vo aps­kai­čia­vę, kad Si­bi­ro vie­na­ra­giai, ka­dai­se eg­zis­ta­vu­si žin­duo­lių rū­šis pa­na­šes­nė į ra­ga­no­sius nei į ark­lius, iš­mi­rė prieš maž­daug 350000 me­tų.

Visgi, puikiai išsilaikiusi kaukolė, atrasta Kazachastane, aukštyn kojomis apvertė šias prielaidas. Pasirodo, šie įspūdingi padarai po Žemę vaikštinėjo ir visai neseniai, prieš 29000 metų.

Taip, tai reiškia, kad kuo tikriausias „vienaragis“ slampinėjo po Žemę prieš dešimtis tūkstančių metų, tačiau savo išvaizda jis visiškai nebuvo panašus į stebuklingą padarą, vaizduojamą vaikiškose knygelėse, rašo sciencealert.com.

Tikrieji vienaragiai, Elasmotherium sibiricum, buvo gauruoti ir milžiniški, panašūs į šių laikų raganosius, o didžiulį ragą turėjo tiesiai ant kaktos. Remiantis ankstyvaisiais aprašymais, Sibiro vienaragiai siekė 2 metrų aukštį, buvo 4,5 metro ilgio ir svėrė apie 4 tonas.

Tai artimiau mamuto dydžiui, nei arklio. Nepaisant tikrai įspūdingo stoto, greičiausiai šis vienaragis mito daugiausia žole.

Naujai atrasta kaukolė, kuri yra stebėtinai puikiai išsilaikiusi, buvo aptikta Pavlodaro srityje, Kazachstane. Mokslininkai iš Tomsko valstybinio universiteto, pasinaudodami radioanglies metodu, nustatė, kad jo amžius siekia maždaug 29000 metų.

Remiantis kaukolės dydžiu ir būkle, panašu, kad tai buvo labai senas vyriškos lyties atstovas, tačiau kaip jis iš tiesų mirė išlieka neaišku.

Komanda viliasi, kad šis atradimas padės jiems geriau suprasti, kaip aplinkos faktoriai prisidėjo prie gyvūnų išnykimo, nes akivaizdu, kad kai kurie jų, migruodami didelius atstumus, galėjo išgyventi gerokai ilgiau nei manyta anksčiau.