Dėl nugaišusių žuvų – ekstremali padėtis
Ne­rin­gos sa­vi­val­dy­bė tre­čia­die­nį pa­skel­bė eks­tre­ma­lią si­tua­ci­ją dėl į Kur­šių ma­rių kran­tą iš­mes­tų nu­gai­šu­sių žu­vų. Sa­vi­val­dy­bės me­ras Da­rius Ja­sai­tis sa­ko, kad in­ci­den­tas pa­vo­jaus ne­ke­lia, o eks­tre­ma­li si­tua­ci­ja pa­skelb­ta sie­kiant grei­čiau su­tvar­ky­ti ap­lin­ką, nei tai bū­tų įsi­gi­jant uti­li­za­vi­mo pa­slau­gą per vie­šuo­sius pir­ki­mus.

„Jeigu eitumėme per viešųjų pirkimų procedūrą žuvies surinkimo, tai žuvį rinktumėme, matyt, kitų metų rudenį. Tai vienintelis būdas surinkti žuvį ir užmokėti jos surinkėjams yra ekstremali situacija“, – BNS sakė D. Jasaitis.

Pasak mero, nugaišusios žuvys į krantą išmetamos kiekvienais metais, bet šįkart jų yra daugiau nei paprastai dėl šaltos žiemos ir greitai atšilusių orų pavasarį.

„O mūsų nelaimei, į mūsų krantą pūtė vėjas tas kelias dienas ir iš viso didelio vandens telkinio – Kuršių marių – žuvis suplaukė pas mus“, – kalbėjo Neringos savivaldybės vadovas.

Naujienų portalas 15min.lt skelbė, kad nugaišusios žuvys – pūgžliai, ešeriai, karpiai, lydekos, kuojos ir kitos – pastebėtos ir renkamos apie 40 kilometrų ruože, tai gali kainuoti iki 30 tūkst. eurų.

Šiuo metu nuo kranto yra surinkta 1,6 tonos žuvų, jos renkamos toliau.