Cepelinas grįžo į laukinę gamtą
So­de pūp­san­tis ežys yra di­de­lis džiaugs­mas, bet Ce­pe­li­nas bu­vo iš­si­pū­tęs it ba­lio­nas. Su­ža­lo­tas ežys su­nkiai sir­go.

Ežys Cepelinas išsipūtė iki paplūdimio kamuolio dydžio, kai po sužalojimo jam po oda susikaupė oras. Kai buvo rastas, jo perimetras siekė 76 centimetrus. Vidutiniškai tokią juosmens apimtį turi 16-metis žmogus.

Ežys buvo pavadintas Cepelinu pagal vokiškus dirižablius, nes jo pavidalas priminė šiuos skraidančius aparatus.

Išsipūtusį gyvūną aptiko vienas Škotijos gyventojas ir perdavė gyvūnų apsaugos tarnybai. Ši teigia, jog tai vienas didžiausių ežių, kuriais jai teko pasirūpinti. Darbuotojai spėja, kad ežį kliudė mašina ir pradūrė plautį, tada oras ir susikaupė jam po oda.

Sky News nuotraukos

Cepelinas jau atgavo normalų sveiką pavidalą, bet gydymo centre jis praleido 253 dienas. Ežiui buvo nelengva pasveikti. Kaip pasakojo veterinarai, odoje buvo padaryta skylutė, bet ji užgydavo greičiau, nei gijo pradurtas plautis. Kol ežys pagijo, prireikė daug kantrybės ir išmanumo šalinant susikaupusį orą.

Cepelinas buvo paleistas į gamtą Pertšyre per Velykų savaitgalį drauge su keliais kitais išgelbėtais ežiais, pasirengusiais savarankiškai išgyventi jiems įprastoje aplinkoje be žmonių pagalbos.

Nuo 2000-ųjų Didžiosios Britanijos ežių populiacija sumažėjo perpus, daugiausia dėl natūralios aplinkos praradimo ir naujų kelių. Todėl Didžiosios Britanijos gyventojai raginami rūpintis šiais spygliuotais mielais gyvūnais: palikti jiems kačių maisto ir neišpuoselėtų, laukinių kampelių savo soduose. Be to, prašoma būtinai atkreipti dėmesį į neįprastą elgesį, pavyzdžiui, pasirodymą dieną. Tai padės išsaugoti šiuos stuburinius žinduolius nuo išnykimo.