Bitininkai neatsigina meškų
Ieš­ko­da­mi mais­to lau­ki­niai gy­vū­nai vis daž­niau at­klys­ta prie žmo­nių gy­ve­na­mų vie­to­vių. Pa­sta­ruo­ju me­tu kai ku­rių Bal­ti­jos jū­ros pa­kran­tės ša­lių bi­ti­nin­kai ėmė skųs­tis meš­kų vi­zi­tais.

Tai gana opi problema Suomijoje. Kaip skelbia nacionalinis transliuotojas „Yle“, šiemet lokiai jau nusiaubė 70 avilių. Vienu iš užfiksuotų atvejų smaližiaus nesustabdė net elektrinė tvora. Leidinys „Maaseudun Tulevaisuus“ nurodo, kad ūkininkams buvo išmokėta daugiau kaip 124 tūkst. eurų kompensacija.

Panaši padėtis ir Estijoje. Laikraštyje „Postimees“ teigiama, jog pernai laukiniai gyvūnai padarė tokią didelę žalą ūkininkams, kad paraiškos dėl kompensacijų buvo nagrinėjamos net iki gegužės mėnesio. Nors daugiausia nuostolių, leidinio duomenimis, Estijoje sukėlė vilkai, draskę galvijus, meškos taip pat „pasižymėjo“ – sunaikino daugiau kaip 300 avilių. Beje, gauruotosios taikosi ir į siloso ritinius.

Suomijos bitininkų asociacija skundžiasi nebežinanti, kaip kovoti su meškomis. Šios gana gerai atsimena, kur rijo medų, todėl visiškai tikėtina, kad sugrįš ten vėl. Avilius būtų galima perkelti į kitą vietą, tačiau tai įmanoma padaryti tik naktį, kai bitės parskridusios iš laukų. Be kita ko, šis pakeitimas gali sutrikdyti vabzdžių navigaciją.