Birželio mėnesio orai: pranoks gegužę ar ne?
Nors pa­va­sa­rio pra­džia bu­vo la­bai van­gi, vis­gi, ge­gu­žė at­si­ly­gi­no itin pui­kiais orais. Pa­sku­ti­nis pa­va­sa­rio mė­nuo bu­vo ge­ro­kai šil­tes­nis, ir ga­li­ma teig­ti, jog va­sa­ra į Lie­tu­vą at­ke­lia­vo anks­čiau.

Saulės ir šilumos tikrai netrūko, nors lietaus ir buvo pagailėta. Remiantis prognozėmis, labai neblogų orų galime tikėtis ir vasaros metu, kadangi vasara bus truputį šiltesnė nei įprastai.

Pirmoji vasaros diena bus gaivesnė nei šios savaitės pradžia, tačiau jau savaitgalį temperatūra labai sparčiai kils, vėl sulauksime 30 laipsnių ir didesnio karščio. Tačiau vietomis jau gali ir palyti, bet tik trumpai.

Ateinančią savaitę, pirmadienį, taip pat bus itin karšta, o nuo antradienio orai šiek tiek atvės, išaugs debesuotumas. Temperatūra dienomis svyruos apie 16–23 laipsnius šilumos, tad turėsime progą šiek tiek atsikvėpti.

Birželio pradžia bus pakankamai saulėta, šilta ir sausa. Tad poilsiui gamtoje šis laikas tikrai tinkamas. Pagal dabartinį prognozių modelį, pakankamai aukšta temperatūra išsilaikys visą mėnesį.

Tik retkarčiais gali įsiterpti gaivesnių dienų. Daugiau kritulių, pagal dabartinius duomenis, galime tikėtis apie mėnesio vidurį, labiau antroje birželio pusėje.

Koks likimas laukia Joninių?

Šiuo metu sunku tiksliai pasakyti lis ar nelis per šią lietuvių mėgstamą šventę, tačiau lietaus debesys apie šią datą tikrai gali pasirodyti Lietuvos padangėje.

Mėnesiui baigiantis, tikėtina, jog šalį vėl užlies tropinis karštis. Pagal dabar matomą situaciją, panašu, kad ne tik gegužė, bet ir birželis bus dosnus malonia šiluma.

Tačiau daugelis nerimauja dėl menko kritulių kiekio. Jau dabar šalyje itin sausa ir žmonės turėtų labai atsargiai elgtis gamtoje. Vietomis jau galioja draudimas lankytis miškuose dėl itin didelio gaisringumo lygio, tad šį sąmoningumą reikėtų išlaikyti visos vasaros metu.

Bus ne tik karšta

Kaip ir kiekviena vasara, taip ir ši, gali neapsieiti ir be audringesnių momentų. Prognozuojama, kad kaimyninėje Lenkijoje ir Baltarusijoje galimos dažnos audros, kurios gali užklysti ir į Lietuvą, ypač į pietinius šalies rajonus.

Kaip ir kasmet, galime tikėtis audringų orų įsiveržimų: smarkių liūčių, škvalo, perkūnijos. Po tokių lietingų epizodų įsivyraus gaivesnis periodas, bet labai trumpai.

Jau pernai metais matėme kas vyko tam tikruose miestuose, kuomet per trumpą laiko tarpą iškrito itin didelis kiekis kritulių.

Tad tokie scenarijai gali kartotis. Ekstremalios orų sąlygos vasaros metu dažnos.

Taigi, galimas daiktas, jog Lietuvoje šiais metais vasara bus tikrai nebloga, tad ir Turkijos kurortų gali neprireikti.