Australus nustebino reto grožio vaivorykštiniai debesys
Nuo­sta­baus gro­žio vai­vo­rykš­ti­niai de­be­sys aps­tul­bi­no vie­ti­nius Dar­vi­no mies­to, Aus­tra­li­jo­je, gy­ven­to­jus.

Darvino gyventojai suskubo savo užfiksuotais dangaus vaizdais dalintis socialiniuose tinkluose. Kai kurie jų šį reginį apibūdino, kaip „ledo prizmę“ ir „debesų vaivorykštę“, nes įvairiaspalvis debesų apvadas savo išvaizda priminė vaivorykštę, rašo dailymail.co.uk.

Šis retas fenomenas įvyksta, kuomet saulės šviesa yra išsklaidoma didelio tankio ledo kristaluose, kurie laužia šviesą ir suformuoja šias stulbinančias spalvas. Šį fenomeną būtų galima prilyginti su muilo burbuluose vykstančius procesus kai priešais šviesą pasirodo vaivorykštinis dangalas.

Šio tipo debesys yra vadinami pileus arba „debesies kepure“, kurie susiformuoja, kai vandens garai kondensuojasi ir dėl greitos, aukštyn judančios audros oro srovės jie sušąla į ledo kristalus.

Tam, kad atsirastų tokios spalvos, reikia labai tikslaus kampo, taigi audros pozicija ir aukštis, saulės kampas ir ledo kristalų dydis, visi kartu sukuria fenomeną, kuris buvo ir matomas virš Darvino miesto.