Atskleista tikroji tiranozauro išvaizda: iš tiesų buvo „ryžas“?
Pa­leon­to­lo­gai at­sklei­dė, kad anks­ty­va­sis moks­las ir po­pu­lia­rio­ji kul­tū­ra klai­din­gai at­vaiz­da­vo ti­ra­no­zau­rus.

Naujausioje BBC2 dokumentikoje, pavadintoje „Tikrasis tiranozauras kartu su Chris Packham“ (ang. The Real T-Rex with Chris Packham), ekspertai pateikia naują įvaizdį, kaip turėjo atrodyti ši dinozaurų rūšis, remiantis naujausiais moksliniais tyrimais.

Laidoje mokslininkai aiškina, kad jie išsiskyrė aplink jų akis buvusiomis oranžinės spalvos žymėmis bei juodomis plunksnomis.

Ir nors Steven Spielberg filme „Juros periodo parkas“ jie buvo vaizduojami žalios spalvos ir išskirtinai riaumojantys, visgi dabar ekspertai mano, kad jie buvo juodos spalvos, o jų skleidžiami garsai buvo menkai girdimi, informuoja thesun.co.uk.

Atlikus dinozaurų kaulų, dantų ir odos analizes yra manoma, kad šie sutvėrimai galėjo būti gerokai artimesni paukščiams.

Be oranžinės spalvos žymių aplink jų akis, kurios primena raudonos spalvos antakius, tiranozaurai taip pat galėjo turėti biologinio pigmento suformuojančio strazdanas.

Aišku viena: tai buvo nuožmūs plėšrūnai, gebantys sudraskyti kūnus į gabalus ir juos praryti.