Vokiečių investuotojai renkasi Kauną
Kau­no lais­vo­sios eko­no­mi­nės zo­nos (LEZ) val­dy­mo bend­ro­vei 2017 me­tai bu­vo re­kor­di­niai – pri­trauk­ta di­džiau­sia ply­no lau­ko in­ves­tuo­to­ja Lie­tu­vos is­to­ri­jo­je – vo­kie­čių įmo­nė „Con­ti­nen­tal“, ke­ti­nan­ti čia in­ves­tuo­ti 95 mln. eu­rų. Ki­ta Vo­kie­ti­jos bend­ro­vė „Hel­la“ pla­nuo­ja Kau­ne in­ves­tuo­ti 30 mln. eu­rų.

Per artimiausius penkerius metus „Continental“ 13 hektarų žemės sklype, esančiame Kauno LEZ teritorijoje, statys elektronikos komponentų gamyklą ir sukurs 1000 darbo vietų.

Vieno iš automobilių rinkos lyderių „Continental“ sprendimas įsikurti Kauno regione atskleidžia, kad Kaunas turi didžiulį potencialą pretenduoti tapti automobilių pramonės centru.

„Kaunas – modernus industrinis regionas, turintis puikiai išvystytą infrastruktūrą ir aukštos kvalifikacijos specialistų. Visa tai padaro šią vietovę mums tobulą. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad turėsime pirmąją „Continental“ gamyklą Lietuvoje. Padedant Lietuvos Vyriausybei ketiname baigti gamyklos statybą ir pradėti veikti visu pajėgumu iki 2019 metų vidurio“, – teigė „Continental“ gamyklos Kaune vadovas Shayanas Ali.

2017 metais apie įsikūrimą Kauno LEZ taip pat paskelbė kita Vokietijos automobilių pramonės įmonė „Hella“, kuri investuos 30 mln. eurų ir sukurs 250 darbo vietų.

Kartu su amerikiečių medicinos įrangos gamintoja „Hollister Inc.“ (50 mln. eurų, 300 darbo vietų), lietuvių baldų gamintojais „Freda“ (42 mln. eurų, 240 darbo vietų) ir kitais investuotojais Kauno LEZ tapo regiono lydere, pritraukiančia didelio masto investicijas. Iš viso per 2017 metus į šią teritoriją pritraukta 246 mln. eurų investicijų.

Kauno LEZ valdymo bendrovės direktorius Vytautas Petružis teigia, kad 2017 metai buvo ypač sėkmingas ir investicijų gausus laikotarpis Kauno LEZ, o sutartis su „Continental“ – bene geriausas to įrodymas, vainikuojantis ne tik 2017-uosius, bet ir visą LEZ veiklos laikotarpį.

„Per pastaruosius keletą metų augome labai sparčiai, todėl nuolatinis tarptautinių įmonių susidomėjimas mumis parodo, kad tapome konkurencingu regionu Europoje. Esame tikri, kad ir toliau išliksime solidūs partneriai esamiems bei būsimiems investuotojams, ir tai leis pritraukti dar daugiau įmonių, susijusių su automobilių pramone ir ne tik, taip padarant Kauno LEZ teritoriją dar didesniu automobilių pramonės centru“, – sakė V. Petružis.

Kauno LEZ valdymo bendrovė savo veiklą pradėjo 2004 metais ir nuo to laiko pritraukė 32 investuotojus, kurie kartu užima 103 ha ploto, tai yra 19 proc. Kauno LEZ teritorijos.

Visos Kauno LEZ investicijos siekia 634 mln. eurų, iš jų 70 proc. yra tiesioginės užsienio investicijos. Investuotojai čia jau sukūrė ar sukurs apie 5000 darbo vietų.