Vilnius rudenį taps pasaulio aviacijos sostine
Rug­sė­jo 26–27 die­no­mis Vil­nius taps avia­ci­jos rin­kos epi­cen­tru, su­lauk­sian­čiu di­džiau­sių kom­pa­ni­jų at­sto­vų antp­lū­džio. Dvi die­nas truk­sian­čia­me „AIR Con­ven­tion 2018“ ren­gi­ny­je pa­sau­lio avia­ci­jos bend­ro­vių ly­de­riams bus pri­sta­ty­ti ino­va­ty­vūs avia­ci­jos vers­lo ir tech­no­lo­gi­jų spren­di­mai bei tar­pu­sa­vio in­teg­ra­ci­jos ga­li­my­bės. Kon­fe­ren­ci­jos tiks­las – pri­sta­ty­ti Vil­nių ir Lie­tu­vą kaip re­gio­ne pir­mau­jan­tį ino­va­ci­jų cen­trą, Lie­tu­vos įmo­nėms su­kur­ti plat­for­mą ženg­ti į glo­ba­lią rin­ką.

Pirmasis tokio masto aviacijos renginys Rytų Europoje jau dabar pranoksta organizatorių lūkesčius. Šiuo metu užsiregistravo daugiau kaip 500 dalyvių, o renginio dieną jų laukiama antra tiek. Renginyje dalyvaus didžiausi lėktuvų gamintojai – „Airbus“, „Boeing“, „Bombardier“ bei lėktuvų variklių gamybos milžinė „GE Aviation“. Tarp oro linijų – „American Airlines“, „Lufthansa“, „Emirates“, „Air Canada“, „Aeromexico“, „El Al Israel Airlines“, „Air New Zealand“, „Qantas“, „British Airways“ bei keli šimtai kitų.

„Susidomėjimas konferencija ir jos dalyvių aktyvumas pranoko visus lūkesčius bei patvirtino tokio tipo renginių reikalingumą regione. Tikime, kad konferencija, sujungsianti žymiausias Vakarų ir Rytų aviacijos kompanijas, taps platforma galimoms inovacijoms, strateginėms partnerystėms. Keturi konferencijos pranešimų srautai apžvelgs viską: nuo aviacijos verslo idėjų, technologinių inovacijų, rinkodaros, žmogiškųjų išteklių iki kriptovaliutų ir finansų aviacijoje. Būtent čia jaučiame pranašumą prieš kitus panašaus tipo renginius,“ – sako Skaistė Knyzaitė, „AIR Convention 2018“ organizuojančios AeroTime Media Group vadovaujanti partnerė.

Aviacijos sektorius neatsiejamas nuo technologijų, tačiau neretai aviatoriai garsėja konservatyviu požiūriu į naujoves. Pavyzdžiui, 2017 metais JAV vidaus saugumo departamento atliktas eksperimentas įrodė, kad lėktuvų operacinės sistemos yra gana lengvai pažeidžiamos programišių atakomis, o įsilaužimo pasekmės gali būti siaubingos. Todėl operacijų naujinimas aviacijos sektoriuje kompanijioms ne tik finansiškai naudingas, bet ir būtinas. Neseniai Vilnius įtakingo leidinio „Financial Times“ pavadintas vienu iš trijų ateities miestų Europoje ir Baltijos regione pirmaujančiu startuoliais ir inovacijomis.

Renginys skirtas pirmiausia aviacijai, bet konferencijos organizatoriai tiki, kad jis padės ir kitose srityse dirbančioms lietuviškoms bendrovėms atrasti verslo nišų. Plačios bendradarbiavimo galimybės atsiveria technologinių inovacijų, rinkodaros, žmogaus išteklių, kriptovaliutų, finansų ir kitose srityse. „Į renginį atvyksta pasaulinių aviacijos gigantų sprendimų priėmėjai, sprendžiantys dėl vienų ar kitų produktų įsigijimo bei pritaikymo bendrovių veikloje. Tokiu būdu atveriamos galimybės ne tik Lietuvos ir lietuviškų kompanijų reputacijos stiprinimui, tačiau sudaroma prielaidų ir realiems verslo sandoriams bei pardavimams,“ – pabrėžia S. Knyzaitė.

Šiemet pirmą kartą Vilniuje rengiama „AIR Convention“ 2019-ųjų pavasarį kelsis į Tailando sostinę Bankoką, o į Lietuvą grįš rudenį.