Vilius Šapoka ramina: pensijos amžiaus neilgins
Di­din­ti pen­si­jos am­žiaus Lie­tu­vo­je ne­pla­nuo­ja­ma, ti­ki­na fi­nan­sų mi­nis­tras. Pa­sak Vi­liaus Ša­po­kos, ne­at­sa­kin­gi spren­di­mai su­kur­tų dar dau­giau prob­le­mų. 

„Realybė yra tokia, kad net ir didėjant vidutinei gyventojų trukmei ne faktas, kad didėja darbingo gyvenimo trukmė. Tai nereiškia, kad pasiekus pensinį amžių, bus pakankamai jėgų, sveikatos dirbti toliau. (...) Gyventojus norėčiau nuraminti, kad jokių svarstymų šia tema mes nei pradėsime, jų ir negali būti“, – Žinių radijui sakė V. Šapoka.

Lietuvos bankas teigia, kad Lietuvoje mažėjant gyventojų ir sprendžiant pensijų sistemos problemas, šaliai ateityje gali tekti ilginti pensinį amžių. Centrinio banko atstovų nuomone, sprendimai dėl to galėtų būti priimti per dešimt metų, o blogiausiu atveju šis amžius galėtų ilgėti dar 7–8 metais.

LB pabrėžia, kad vis dėlto toks pensinio amžiaus ilginimas būtų drastiškas ir vargiai realus. Kartu reguliatorius pažymi, kad tai nėra jo siūlymas, o galimų scenarijų vertinimas Lietuvai susiduriant su demografinėmis problemomis.