Vasaros atostogos: butas Palangoje ar vila Portugalijoje?
At­os­to­gų se­zo­nas jau vi­sai čia pat. Ne­ma­ža da­lis žmo­nių ro­ges te­pa va­sa­rą, o va­sa­ros poil­sį pla­nuo­ja žie­mą, ta­čiau daž­nas į ku­ror­tus dai­ry­tis pra­de­da tik da­bar. LŽ nu­ta­rė pa­gel­bė­ti sa­vo skai­ty­to­jams ir at­sa­ky­ti į klau­si­mą, ko­kios yra vi­du­ti­nės nak­vy­nės nuo­mos kai­nos Lie­tu­vos ir Eu­ro­pos ku­ror­tuo­se.

Poilsis Lietuvos kurortuose kainomis menkai nusileidžia užsienio kurortiniams miesteliams. Pagal booking.com duomenis nakvynė Lietuvos kurortuose vidutiniškai kainuoja apie 50 eurų. Tiesa, skirtinguose kurortuose skaičiai skiriasi – antai vidutiniškai nakvynė Šventojoje kainuoja 33 eurus, Nidoje 56 eurus.

Nida / Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Itin populiaru nuomojamus kambarius ar apartamentus reklamuoti socialiniame tinkle „Facebook“ bei užsiimti kambarių ar apartamentų nuoma platformoje „AirBnB“. Buto nuomos kainos yra įvairios. Surasti butą Palangoje, kurio nakvynė kainuotų 20 eurų yra įmanoma, tačiau vidutiniškai nuomos kaina siekia 45 – 50 eurų, kartais – net 70. Atostogautojų apgyvendinimui socialiniu tinklu „Facebook“ naudojasi įvairių amžiaus kategorijų palangiškiai mat tai tapo patogesne ir paprastesne platforma siūlyti tokio pobūdžio paslaugas bei prisidurti kelis papildomus eurus.

Vertinant pagal nakvynės kainas, pigiausias Lietuvos kurortas yra Šventoji – čia vidutiniškai kambario nuoma kainuoja 33 eurus. Tuo tarpu brangiausias pajūrio kurortas yra Nida, kurioje už nakvynę turistai vidutiniškai sumoka 56 eurus. Vis dėlto pagal booking.com duomenis brangiausias lietuviškas kurortas yra Birštonas. Čia vidutinė nakties kaina yra 69 eurai. Reikia turėti omenyje, kad Birštonas lankytojus traukia poilsio ir SPA centrais, tad dėl juose teikiamų paslaugų kyla ir nuomos kaina.

Situacija nakvynės kainų kurortuose atžvilgiu kaimyninėje Latvijoje nuo Lietuvos skiriasi nedaug. Pigiausias kurortinis miestelis yra Liepoja – čia nuoma vidutiniškai kainuoja 39 eurus, tuo tarpu brangiausias – Jūrmala, kurioje nakvynė vidutiniškai atsieina 97 eurus.

Lyginant su populiariais Europos kurortais, Lietuvoje esančiuose nakvynės kainos yra pakankamai mažos, tačiau atkreipus dėmesį į mažiau populiarias atostogų vietas galima pamatyti, kad poilsis Lietuvoje nėra toks pigus.

Pamažu atrandami Balkanai

Lietuvių turistai mėgsta poilsiauti ir Balkanų šalyse. Vienas iš pigiausių ir gana populiarių kurortų Balkanuose yra Bulgarijoje esantis Varnos miestas. Vidutiniškai nakvynė jame kainuoja 41 eurą. Ne taip smarkiai Varną lenkia Kroatijoje esanti Rijeka, kurioje nakvynė vidutiniškai kainuoja 57 eurus. Tuo tarpu Dubrovnike vidutinė kaina skiriasi gana ženkliai – 103 eurai. Tiesa, Dubrovniką visame pasaulyje išgarsino jame filmuoti žymieji „Sostų karai“.

Dubrovnikas / pixabay.com nuotrauka

Graikijos salos taip pat yra mėgstamos lietuvių turistų, tačiau nakvynė čia yra kur kas brangesnė, nei Bulgarijoje, Kroatijoje, Albanijoje ar Juodkalnijoje. Štai Juodkalnijoje esančiame Petrovico miestelyje už 40 eurų nakčiai galima išsinuomoti apartamentus su vaizdu į jūrą, o Albanijoje galima galima atrasti 7 žmones talpinančią vilą už vos 50 eurų nakčiai.

Pirėnų pusiasalis

Turistus viliojančioje Ispanijoje vidutinės nakvynės kainos yra kiek aukštesnės nei Balkanų šalyse, tačiau sparčiai populiarėjančioje Portugalijoje galima atrasti išties nebrangių nuomos variantų. Vidutiniška nakvynės kaina Porte yra 95 eurai, Lagose – 65 eurai. Portugalijoje apstu mažesnių kurortinių, prie vandenyno esančių miestelių, kuriuose nuomos kainos taip smarkiai nesikandžioja. Antai Ribamare nakvynė vidutiniškai kainuoja 61 eurą, Penišės miestelyje – 52 eurus, Nazarėje – 58 eurus.

Lagosas / pixabay.com nuotrauka

Prancūzija, Italija ir Turkija

Populiariausiuose Prancūzijos kurortuose – Nicoje ir Marselyje – vidutinė nakvynės kaina atitinkamai yra 139 ir 100 eurų. Italijoje, Palerme nakvynė vidutiniškai kainuoja 74 eurus, Sirakūzuose – 80 eurų. Paieškojus taip pat galima rasti mažesnių kurortinių miestelių, kuriuose vidutinė nakvynės kaina yra mažesnė.

Tarp lietuvių turistų populiariausi yra Turkijos kurortai. Antalijoje ir Izmire atitinkamai vidutiniška nakvynės kaina yra 51 ir 45 eurai. Tuniso sostinėje Tunise – 65 eurai, Egipto Aleksandrijoje – 52 eurai.

Nepaisant to, kad vidutiniškai nuomos kainos Lietuvos kurortuose yra pakankamai žemos, norint naujų potyrių, įspūdžių ir dar nematytos aplinkos, už panašią kainą galima pasiilsėti kitur.