SGD terminalas: valstybės ir verslo interesai
Pra­ėjus kiek dau­giau nei tre­jiems me­tams nuo su­skys­tin­tų gam­ti­nių du­jų (SGD) ter­mi­na­lo Klai­pė­do­je eksp­loa­ta­ci­jos pra­džios, Vy­riau­sy­bei 2018 me­tais teks pri­im­ti ne­leng­vą spren­di­mą dėl šio įren­gi­nio li­ki­mo.

„Lietuvos žinios“ gegužės 24 dieną rengia konferenciją „SGD terminalas: valstybės ir verslo interesai“, į kurią kviečia politikus, verslininkus, visuomenės veikėjus kartu pabandyti rasti geriausią scenarijų.

Už SGD laivo nuomą „Klaipėdos nafta“ per metus moka apie 55,7 mln. eurų, o per 10 metų sumokės apie 557 mln. eurų.

Premjeras Saulius Skvernelis yra sakęs, kad Lietuva po 2024 metų tikriausiai išpirks SGD terminalo laivą-saugyklą.

„Turime studiją, turime tris galimus variantus, scenarijus ir sprendimą turėsime priimti Vyriausybėje. Jeigu kalbėtume apie ilgalaikę perspektyvą ir finansinę naštą, kokią šiandien turime, tai, ko gero, taip Lietuva išpirks SGD laivą“, – BNS naujienų agentūra cituoja premjerą.

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas teigia, kad Vyriausybė dėl laivo išpirkimo turėtų apsispręsti šiemet. Tam, anot jo, gali būti panaudotos skolintos lėšos arba Europos Sąjungos struktūrinė parama.

Kol kas dėl itin svarbaus Lietuvai objekto ateities sprendžia tik politikai, tačiau „Lietuvos žinios“ mano, kad derėtų bei būtų naudinga išgirsti ir verslo, ir visuomenės nuomonę.

Daugiau informacijos apie konferenciją „SGD terminalas: valstybės ir verslo interesai“ – SPAUSKITE ČIA arba rašykite el. paštu: konferencijos@lzinios.lt