Prezidentė investuotojams: reikia mažiau dejuoti ir daugiau dirbti, ir vertinti Lietuvą
Už­sie­nio in­ves­tuo­to­jams Lie­tu­vo­je kiek truk­do biu­ro­kra­ti­ja, ta­čiau bend­ros są­ly­gos jiems – ge­ros, sa­ko pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė.

„Reikalingos kortelės, elektroninis parašas, per daug popierių dar reikia nešiotis su savimi, kad įrodytum, kad tu iš tiesų čia investuotojas“, – žurnalistams teigė D. Grybauskaitė, penktadienį Vilniuje susitikusi su šalyje gyvenančiais užsieniečiais.

Šalies vadovė sakė, kad bendras vaizdas Lietuvoje investuojantiems užsieniečiams „yra pozityvus ir geras, kažkokių rimtų pokyčių nereikia, bet biurokratiniai suvaržymai yra“.

„Bet tai yra smulkmenos – bendras vaizdas yra pozityvus, reikia mažiau dejuoti ir daugiau dirbti Lietuvoje ir vertinti Lietuvą“, – pridūrė ji.

Pasak prezidentės, išspręsti biurokratines problemas investuotojams įmanoma vien vykdomosios valdžios pastangomis ir valstybės tarnautojų gera valia, o įstatymų pakeitimų tam nereikia.

„Nereikia galvoti, kad tik įstatymo bizūnas kažką išspręs“, – kalbėjo šalies vadovė.

Susitikimas su Lietuvoje gyvenančiais užsieniečiais vyko Lietuvos nuolat gyvenančio olando Richardo Schrijerio įkurta sporto ir laisvalaikio vieta įsteigtoje „Slidinėjimo akademijoje“.