Plėtos skaitmeninę platformą ūkininkams
Ne­tru­kus Lie­tu­vos ūki­nin­kai sa­vo pro­duk­ci­ją ga­lės par­duo­ti in­ter­ne­tu nors ir tie­siai iš lau­ko – pra­de­da veik­ti skait­me­ni­nė že­mės ūkio plat­for­ma „Ag­roc­lear“. Jos tiks­las – in­ter­ne­tu su­ves­ti že­mės ūkio pro­duk­ci­jos tie­kė­jus ir su­pir­kė­jus bei su­pap­ras­tin­ti pro­duk­ci­jos rea­li­za­vi­mą.

Planuojama, kad SEB Inovacijų centre įsikūrę platformos kūrėjai sparčiau padidins šios platformos galimybes – bus galima sumokėti už perkamą produkciją ar užsisakyti logistikos paslaugas. Pasak vieno iš „Agroclear“ įkūrėjų Amito Vaghasiyos, platforma jau techniškai parengta ir pradedama pristatyti Lietuvos ūkininkams.

„Platforma jau gali naudotis grūdų pardavėjai ir pirkėjai – ūkininkai dėti skelbimus, o pirkėjai greitai rasti jiems palankiausius pasiūlymus. Ketiname diegti ir atsiskaitymo funkcijas. Netrukus sudarysime sąlygas pirkti ir parduoti trąšas, pesticidus ir kitas reikiamas žemės ūkio žaliavas, taip pat surasti ir užsisakyti tinkamas logistikos ir transporto paslaugas. Vėliau sieksime pritraukti ir užsienio šalių augintojus bei supirkėjus“, – pranešime spaudai teigė A. Vaghasiya.

„Du dešimtmečius finansuodami žemės ūkio sektoriaus įmones, turime sukaupę nemažai vertingų įžvalgų, kuriomis galėsime pasidalinti su „Agroclear“ kūrėjais. Lietuvos žemės ūkio sektorius yra labai stiprus – mūsų šalis yra tarp didžiausių kviečių eksportuotojų Europos Sąjungoje, tačiau vis dar atsilieka taikydamas technologines inovacijas. Ši prekybos platforma ūkininkams internete neabejotinai paskatins skaitmenizacijos eros Lietuvos žemės ūkyje pradžią, o tai ūkininkams padės greičiau ir patogiau valdyti savo veiklos procesus“, – sakė SEB Inovacijų centro vadovas Andrius Bolšaitis.

Pasak pranešimos, „Agroclear“ yra pirmoji Lietuvoje nepriklausoma interneto platforma, skirta žemės ūkio produkcijai parduoti be tarpininkų. Kol kas ji pritaikyta vietinei rinkai, tačiau bus siekiama, kad platformą būtų galima naudoti ir tarptautinėje rinkoje. Prekybos platformos naudotojai galės realiuoju laiku matyti informaciją apie tai, kas ir už kiek pasaulyje perka grūdus, sudaryti sandorius. Kūrėjų teigimu, prieš tvirtinant platformos naudotojų prieigą bus tinkamai tikrinami duomenys, kad naudotojai būtų patikimi. Platforma padės tvarkyti ir dokumentus – bus rengiamos sutartys, kurias beliks patvirtinti elektroniniu parašu. Prekyba vyks tiesiogiai prisijungus prie tinklo.