Moka pinigus minantiems į darbą
Kraist­čer­če, Nau­jo­jo­je Ze­lan­di­jo­je, įsi­kū­ru­si rek­la­mos agen­tū­ra „Ma­ke Col­lec­ti­ve“ nu­spren­dė pi­ni­gais pa­ska­tin­ti sa­vo dar­buo­to­jus sės­ti ant dvi­ra­čių.

Bendrovės vadovas Timas Chesney pats labai mėgsta minti dviratį. Jis pamanė, jog būtų puiku, jei prie jo prisidėtų ir kolegos. Taip personalas taptų sveikesnis ir energingesnis, o mieste sumažėtų automobilių. Tačiau ši idėja nebuvo sutikta itin entuziastingai, mat biure nebuvo dušų.

T. Chesney neatlyžo ir pasiūlė savo pavaldiniams pinigų. Asmuo, kuris į darbą ir iš jo mins dviračiu, gaus 5 dolerius per dieną. Jei jis tai darys ilgiau nei pusmetį, suma padvigubės ir bus mokama 10 dolerių per dieną. Suvilioti papildomų pinigų penki iš šešių darbuotojų galiausiai nutarė dalyvauti šioje programoje.

Vienas jų atviravo, kad sunkiausia buvo po mynimo atgauti kvapą. Tačiau, kaip sakė Elliotas, tai kur kas įdomiau, negu sėdėti mašinoje ir stebėti, kol užsidegs žalias šviesoforo signalas. Dabar vyras kaskart važiuoja pro parką, kuriame mato daugybę ką nors veikiančių miestiečių.

Kraistčerče gyvena 381 tūkst. žmonių / travelmate.com nuotrauka

Kraistčerče gyvena 381 tūkst. žmonių. Čia dviratininkų yra daugiau nei kuriame kitame Naujosios Zelandijos mieste. Naujosios Zelandijos transporto ministerijos atstovė aiškino, kad puikiai išplėtoti dviračių takai kuria sveikesnį, laimingesnį ir judresnį miestą.