Metų pradžioje – avarijų ir žūčių eismo įvykiuose gausa
Pir­mai­siais šių me­tų mė­ne­siais ava­rin­gu­mas ša­ly­je iš­au­go treč­da­liu, o žu­vu­sių pa­dau­gė­jo net 82 proc., sa­ko Teis­mo eks­per­ti­zės cen­tro eis­mo įvy­kių eks­per­tė Lo­re­ta Le­vu­ly­tė.

„Eismo įvykių statistikos dinamika tokia, kad šiemet eismo įvykių yra 385, o praėjusiais metais tuo pačiu laiku buvo 286. Šiemet 34 procentais daugiau. Žuvusiųjų yra netgi 82 proc. daugiau, nes 2017 metais (šiuo laikotarpiu – BNS) žuvo 17 žmonių, o šiemet žuvo apie 33 žmones. Sužeistųjų yra 26,4 proc. daugiau. Iš tikrųjų skaičiai yra labai dideli“, – antradienį Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ sakė L. Levulytė.

Anot jos, daugelis žmonių nukentėjo tamsiu paros metu, nes buvo be atšvaitų. Kitos nelaimių skaičiaus augimo priežastys – greičio viršijimas, žiemos metu pasirinktas nesaugus greitis, vairuotojų išsiblaškymas.

Reaguodama į padidėjusį avaringumą, Lietuvos kelių policijos tarnyba keliuose pradėjo rengti pėsčiųjų eismo saugumo užtikrinimo prevencines priemones – sustiprintas dėmesys eismo priežiūrai prie pėsčiųjų perėjų, vykdoma sustiprinta vairuotojų pareigų pėstiesiems laikymosi kontrolė, taip pat pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė.