Mažėja elektros kainos gyventojams
Nuo 2013-ųjų vi­du­ti­nė elek­tros kai­na gy­ven­to­jams su­ma­žė­jo 23 proc. ir šie­met krin­ta to­liau – jau penk­tus me­tus iš ei­lės. Ma­žes­nė­mis kai­no­mis gy­ven­to­jai at­sis­kai­to nuo va­sa­rio mė­ne­sio už sau­sį su­var­to­tą elek­tros ener­gi­ją.

AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) praneša, kad šalyje populiariausio „Standartinio“ vienos laiko zonos tarifo plano kaina mažėja iki 11,3 cento už kilovatvalandę. Gyventojai, pasirinkę „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą, mokės 12,2 cento (dienos metu darbo dienomis) ir 9,1 cento už kilovatvalandę (naktį bei savaitgaliais). Dviejų laiko zonų planai rekomenduojami tiems, kurie 30 proc. ar daugiau elektros energijos suvartoja naktimis ir savaitgaliais.

Daugiau elektros energijos naudojantiems gyventojams ESO toliau siūlo rinktis tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“, kuriuose numatyta pastovi kainos dalis.

Eurostato duomenimis, elektros kainos Lietuvos gyventojams yra vienos mažiausių Europoje. Pigesnė elektra visoje ES pernai buvo tik Bulgarijoje ir Vengrijoje.

Nuo vasario klientams, atsiskaitantiems už elektrą ar dujas grynaisiais pinigais įmokų priėmimo vietose – Lietuvos pašto skyriuose, „Maximos“ kasose, „Perlo“ terminaluose ar kitur – užteks pateikti rodmenį, kurį rodo jo elektros ar dujų skaitiklis, pasakyti 8 skaitmenų kliento kodą, ir mokėtina suma bus apskaičiuota automatiškai. Į ją bus įtrauktas mokestis už suvartotą energiją, taip pat kitos sumos – pavyzdžiui, skola, permoka ar mokestis už elektrą bendroms namo reikmėms.

Jei klientas neturės tiek pinigų, kiek reikia, jis galės sumokėti tik dalį įmokos, o likusią – vėliau. Apie nesumokėtą sumą ESO primins kito mėnesio sąskaitoje.

Elektros energijos tarifai gyventojams 2018 metais, eurais už kWh

PlanasVienos laiko zonosDviejų laiko zonų
„Standartinis“0,1130,122 (dienos); 0,091 (nakties)

Tarifai daugiau elektros energijos naudojantiems gyventojams

PlanasPastovi dedamojiVienos laiko zonos, eurais už kWhDviejų laiko zonų, eurais už kWh
„Namai“3,000,0970,103 (dienos); 0,081 (nakties)
„Namai plius“6,000,0920,098 (dienos); 0,078 (nakties)

Šaltinis: ESO