Lietuva laukia leidimo iš Kinijos
Lei­di­mus eks­por­tuo­ti jau­tie­ną ir jos pro­duk­tus į Ki­ni­ją Lie­tu­va tu­rė­tų gau­ti jau bir­že­lį, sa­ko že­mės ūkio mi­nis­tras Gied­rius Su­rplys.

„Artimiausiu metu tikimės gauti Kinijos Liaudies demokratinės Respublikos leidimus importuoti savo jautieną. Šiuo metu jų agentūros atlieka tyrimus. Tikimės, kad birželio mėnesį mums tie leidimai bus duoti“, – spaudos konferencijoje po Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių žemės ūkio ministrų forumo „16+1“ Vilniuje teigė G. Surplys.

Lietuva su Kinija dėl jautienos eksporto derasi nuo 2015 metų. dalis Lietuvos įmonių nuo 2016 metų gali eksportuoti į Kiniją pieno produktus.

Lietuvos žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Kiniją pernai augo 46 proc. iki 8 mln. eurų, o tarp eksporto partnerių Kinija užėmė 45 vietą iš 143 šalių – daugiausia eksportuota sūrių ir varškės, sušaldytų mėlynių, koncentruoto pieno ir grietinėlės bei alkoholinių gėrimų.

Penktadienį Lietuvoje vyko Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių žemės ūkio ministrų forumas „16+1“. Tai pirmasis šio forumo susitikimas Lietuvoje.

Kinija prieš daugiau nei penkerius metus sukūrė 16-os Centrinės ir Vidurio Europos regiono šalių bei Kinijos bendradarbiavimo formatą. Tarp jų yra ir Lietuva bei dar 10 ES narių.