Lenkija – kapitalo šaltinis Lietuvos verslui
Tre­čia­die­nį Vil­niu­je vy­ko kon­fe­ren­ci­ja apie ka­pi­ta­lo pri­va­čiam ­vers­lui ir pri­va­taus vers­lo Lie­tu­vo­je fi­nan­sa­vi­mo ga­li­my­bių pa­ieš­ką Len­ki­jos ­rin­ko­je.

Konferencijos metu pristatomi skirtingi kapitalo verslo plėtrai kaupimo būdai, orientuojantis į Lenkijos akcijų rinką. Tarp pranešėjų – Varšuvos vertybinių popierių biržos valdybos viceprezidentas Jacekas Fotekas.

Į konferenciją buvo sukviesti ekspertai iš seniausios ir vienos didžiausių Centrinės ir Rytų Europos privataus kapitalo įmonės „Enterprise Investors“, PKO Lenkijos banko, „Bank PEKAO“ ir Varšuvos vertybinių popierių biržos, verslo konsultacijų paslaugų įmonės „PwC Lietuva“, „Nasdaq Vilnius“, „Clifford Chance Warsaw“ tarptautinės teisinių paslaugų įmonės, Lietuvos Banko, „Sorainen Lithuania“.

Prezentacijų ir diskusijų metu pristatytos finansavimo verslui paieškų Lenkijos rinkoje perspektyvos.

Pirmojoje diskusijoje pristatytos problemos – ką gali pasiūlyti Lenkijos finansinė rinka, kokie yra pagrindiniai būdai ir pagrindinės susijusios problemos, susijusios su kapitalo kaupimu, skirtingų finansavimo šaltinių privalumai bei trūkumai.

Antroji diskusijas buvo skirtas pačiam procesui – kaip parengti kompaniją pirminio viešo siūlymo procesui tiek Lenkijos, tiek Lietuvos rinkose bei administravimo procesą dvigubo listingavimo atveju.

Kaip sėkmingas kompanijos, pasinaudojusios galimybe kaupti kapitalą Lenkijos rinkoje, pavyzdys pateikta akcinė bendrovė „Novaturas“. Generalinis „Novaturo“ direktorius Linas Aldonis pasidalino patirtimi – kokie yra skirtingų kapitalo kaupimo būdų privalumai ir kokių patirčių buvo įgauta procesų metu.

„Tvirtai tikiu, kad ši konferencija – sveikintinas renginys. Pastaraisiais mėnesiais visi turėjome progą gyvai išvysti Lietuvos ir Lenkijos politinių santykių intensyvėjimą. Neseniai Lenkijos ambasadoje, Vilniuje, priėmėme patį Lenkijos prezidentą. Jo vizitas buvo skirtas aptarti strateginiam bendradarbiavimui. Vienas iš aptariamų aspektų buvo ekonominis bendradarbiavimas. O koks gali būti ekonominis bendradarbiavimas be finansavimo,“ – konferencijos pradžioje teigė Lenkijos ambasados Vilniuje atstovas, ambasadorės pavaduotojas Grzegorzas Poznańskis.