Koncernas „Achemos grupė“ 2017 metus baigė sėkmingai
2017 me­tais kon­cer­nas „A­che­mos gru­pė“, au­di­tuo­tais kon­so­li­duo­tais duo­me­ni­mis, ga­vo 818 mln. eu­rų kon­so­li­duo­tų pa­ja­mų, 18 proc. dau­giau, nei 2016 me­tais, ta­čiau tuo pa­čiu di­dė­jo ir iš­lai­dos.

„2017 metų rezultatai atspindi kupiną iššūkių verslo aplinką, kurioje veikia koncerno „Achemos grupė“ bendrovės. Dirbdami sinergijoje ir maksimaliai išnaudodami savo konkurencinius pranašumus, vis dėlto susiduriame su globaliomis ir vietinėmis rizikomis: stiprėjančia konkurencija, klimato kaita, geopolitikos įtaka apsirūpinimui žaliavomis, nuolat besikeičiančia verslo aplinka ir didėjančiais mokesčiais. Priimdami šiuos iššūkius turėjome veikti greičiau ir matyti toliau. Todėl nors 2017– ieji koncernui buvo ir sėkmingi, – tuo pačiu buvo ir sudėtingi, reikalaujantys daug ištvermės bei susitelkimo“, – sakė koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė Lidija Lubienė.

Koncerno rezultatus pernai neigiamai veikė jau keleri metai besitęsianti sudėtinga situacija trąšų rinkoje, kurią antrąjį pusmetį dar pablogino lietingas ruduo ir ilga šalta žiema Europoje. Be to, koncerno bendrovės yra vienos didžiausių VIAP, SGD terminalo ir kitų mokesčių mokėtojų, kurie 2017 metais viršijo 43 mln. eurų. Svarus koncerno indėlis į visai šaliai ir regionui strategiškai svarbius energetikos objektus užtikrina visos šalies ir netgi Baltijos regiono energetinį saugumą.

Tęsia plėtrą strateginėse srityse

2017-aisiais koncernas tęsė strateginių tikslų įgyvendinimo darbus, pagrindinį dėmesį skiriant strateginių krypčių vystymui, įmonių vadybai, efektyvumui ir konkurencingumui, ilgalaikio tvarumo kūrimui. Koncerno bendrovės investavo tiek į naujų produktų gamybą, tiek į technologijų atnaujinimą ir infrastruktūrą. Vienas svarbiausių projektų – užbaigtas „Litagra“ įsigijimo sandoris, kuris reikšmingai sustiprino koncerno bendrovių pozicijas agroversle. Koncernas taip pat žengė į naują veiklos sritį sėkmingai pradėdamas prekybą dujomis Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Šia veikla užsiima naujai įsteigta bendrovė UAB „Achema Gas Trade“. Bendros koncerno investicijos 2017 metais siekė virš 50 mln. eurų.

„Koncerno investicijų portfelyje yra sukaupta projektų, kurie bus įgyvendinami 2018-aisiais. Planuojama atlikti investicijų daugiau nei praėjusiais metais, kurių didžiausia dalis nukreipta į strategines veiklos sritis: chemijos produktų gamybos ir prekybos, žemės ūkio verslo, uosto krovos ir logistikos, energetikos įmones. Deja, dalies planuojamų projektų gali tekti kol kas atsisakyti, dėl nepalankios investicinės aplinkos Lietuvoje“, – sakė koncerno „Achemos grupė“ generalinis direktorius Linas Sabaliauskas. 2018 m. pradžioje koncernas įsigijo vėjų elektrinių parkus Čekijoje ir Kroatijoje, toliau planuoja vystyti naujos melamino gamyklos projektą, bei toliau vystyti verslus, turinčius ir kuriančius pridėtinę vertę bei sinergiją su kitomis Koncerno įmonių portfelyje jau esančiomis bendrovėmis.

Koncernas „Achemos grupė“ yra viena didžiausių verslo grupių Lietuvoje, kurią sudaro daugiau kaip 45 Lietuvoje ir užsienyje veikiančių bendrovių. Koncerno bendrovėse dirba virš 4700 darbuotojų.