Kainų komisija: šilumos kainos – stabilios
Kai ku­riems po­li­ti­kams su­ne­ri­mus dėl di­dė­jan­čių cen­tra­li­zuo­tos ši­lu­mos kai­nų, Kai­nų ko­mi­si­jos pir­mi­nin­kė par­eiš­kė, kad kai­nos yra sta­bi­lios.

„Šis sezonas yra tikrai stabilus sezonas šildymo kainų prasme (...) Mūsų požiūriu, šilumos sektoriuje kainos jau stabilizavosi, dauguma įmonių jau perėjo prie biokuro“, – Seimo Energetikos komisijos posėdyje ketvirtadienį sakė Inga Žilienė.

Pasak jos, savivaldybėse kainos skiriasi: mažiausia siekia 4 centus už kilovatvalandę (kWh), didžiausia – daugiau nei 8 centus, o vidutinė kaina – apie 5 centus.

Pasak I. Žilienės, nėra korektiška žiūrėti tik mėnesio pokytį – būtina įvertinti sezoniškumą, nes kas mėnesį kaina kinta priklausomai nuo biokuro, dujų, iš nepriklausomų gamintojų supirktos šilumos kainos.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas sakė, jog būtina suteikti šilumos tiekėjams galimybę visus metus pigiai pirkti biokurą.

„2016 metus šilumos sektorius baigė metus kūrendamas apie 65 proc. biokuro. Didinant jo kiekį mažėjo šilumos kilovatvalandės kaina. (...) Reikia susirūpinti dėl biokuro kainos kitimo per visus metus ir reikia išnagrinėti galimybę, kaip šilumos tiekimo įmonėms nusipirkti biokuro, kai jo kaina mažesnė“, – Seimo komisijos posėdyje sakė V. Stasiūnas.