ESO pašalino stipraus vėjo padarinius
Elek­tros ir du­jų skirs­ty­mo bend­ro­vė „E­ner­gi­jos skirs­ty­mo ope­ra­to­rius“ (ESO) pa­ša­li­no ket­vir­ta­die­nio va­ka­rą ir pra­ėju­sią nak­tį Lie­tu­vo­je siau­tu­sio stip­raus vė­jo pa­da­ri­nius.

Bendrovė pranešė, kad penktadienį 10 val. ryto visi didieji gedimai yra pašalinti, likę tik pavieniai sutrikimai. Ryte visoje šalyje elektros neturėjo apie 300 ESO vartotojų,

ESO duomenimis, ketvirtadienio vakarą apie 22 val. Lietuvoje elektros neturėjo apie 3,8 tūkst. įmonės klientų, daugiausiai jų – vakarų Lietuvoje.

Teigiama, kad penktadienio naktį gedimus šalino apie 60 ESO brigadų, darbas užtruko apie 3 valandas.

„Gedimus ESO šalina vis greičiau. Vos gavę informacijos apie būsimą audrą ar gūsingus vėjus, iškart planuojame papildomas pajėgas, techniką. Šalinti gedimų darbuotojai vyksta ir naktį, nepriklausomai nuo oro sąlygų“, – pranešime spaudai sako ESO Tinklo strategijos departamento vadovas Audrius Ruseckas.

Sinoptikai prognozuoja, kad penktadienį Lietuvoje gali palyti, bus vėjuota, kai kur vėjas gali būti gūsingas. Savaitgalis taip pat numatomas neramus ir lietingas. ESO prašo gyventojų gamtos stichijų metu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius elektros laidus pranešti bendrovei.