Banko darbuotojams uždrausta prekiauti bitkoinais
Di­džiau­sias Skan­di­na­vi­jos re­gio­ne „Nor­dea“ ban­kas pir­ma­die­nį pra­ne­šė, kad nuo va­sa­rio 28 d. užd­raus sa­vo dar­buo­to­jams pre­kiau­ti bit­koi­nais ir ki­to­mis vir­tua­lio­mis va­liu­to­mis dėl šios rin­kos ne­re­gu­liuo­ja­mo po­bū­džio.

„Pagrindinė priežastis, kodėl darbuotojams yra draudžiama investuoti į kriptovaliutas, yra ta, kad rizika yra per didelė, o tiek darbuotojų, tiek ir banko apsauga yra nepakankama, – nurodoma banko pranešime. – Skirtingai nuo prekybos vertybiniais popieriais ir tradicinėmis valiutomis, prekyba kriptovaliutomis yra nereguliuojama jokios institucijos, todėl investuotojai, perkantys kriptovaliutų, neturi apsaugos nuo neteisėtos verslo praktikos ir pinigų plovimo.“

Bitkoinų jau turintys „Nordea“ darbuotojai nebus verčiami jų parduoti, tačiau jiems bus rekomenduota tai padaryti. Tačiau jiems bus uždrausta pirkti jų daugiau.

Finansininkai, bankai ir rinkos priežiūros tarnybos ne kartą perspėjo investuotojus laikytis atokiau nuo virtualių valiutų ir ne kartą kalbėjo apie galimą burbulą. Tuo tarpu Prancūzija ir Vokietija praėjusią savaitę pranešė, kad kovą vyksiančio Didžiojo dvidešimtuko šalių finansų ministrų susitikimo metu ketina pateikti bendrą pasiūlymą dėl bitkoino reguliavimo.