Algos pakilo – premijų sumažėjo
2017-ųjų pra­džio­je 45 proc. Lie­tu­vos įmo­nių dar­buo­to­jų skun­dė­si li­kę ne­pas­ka­tin­ti už ge­rus me­ti­nius re­zul­ta­tus, o šie­met to­kių bu­vo jau 52 pro­cen­tai.

„Augančių kainų, „Sodros“ ir pačių darbuotojų pastangomis stumiami lietuviški atlyginimai pamažėle vis dėlto ropščiasi aukštyn, tačiau atrodo, jog kilstelėję algas darbdaviai šiemet kiek susiaurino paskatintųjų už metinius rezultatus ratą, – pranešime spaudai pažymėjo tyrimą atlikusio specialistų paieškos portalo cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė. – Štai, jei pažiūrėsime, koks, „Sodros“ duomenimis, buvo vidutinis įmonių mokėtas atlyginimas sausį, prie kurio paprastai pridedamas ir metinis priedas, pamatysime, kad, palyginti su pernykščiu sausiu, šiemet šis atlygis „pastorėjo“ vidutiniškai 14 procentų. O pasak Statistikos departamento, alga per 2017-uosius vidutiniškai ūgtelėjo 8,2 procento.“

Tačiau, kaip parodė cvmarket.lt atlikta darbuotojų apklausa, nors sausį įmonės savo personalui ir atseikėjo daugiau pinigų, negavusių metinio paskatinimo šiemet buvo 7 proc. daugiau negu pernai. Tiesa, teigiančių, kad darbdavys jų pasiekimų neįvertino dėl prastos įmonės būklės, būta 5 proc. mažiau.

Akivaizdu, kad kol kas populiariausia skatinimo už gerus metinius rezultatus forma – vadinamasis tryliktas atlyginimas, kuris paprastai būna standartinės mėnesio algos dydžio. Gavę tokią premiją teigė 12,3 proc. apklausos dalyvių. Dovanų kuponais džiaugėsi 6,9 proc. gerai dirbusių darbuotojų. Papildomais laisvadieniais darbdavys pamalonino 2,5 proc., o kelionė ar sveikatinimo paslaugos už praėjusių metų pasiekimus buvo skirtos 1,6 proc. darbuotojų. Dar 7,8 proc. darbuotojų pareiškė, kad buvo paskatinti kitokiomis vertingomis dovanomis, o 2,9 proc. apklaustųjų savikritiškai prisipažino, jog dirbo ne itin gerai, tad suprantama, kad jokio paskatinimo nenusipelnė.

Įdomu paminėti, jog dažniau neįvertinti už metų rezultatus skundėsi trisdešimtmečiai ir jaunesni darbuotojai, o tai galima būtų paaiškinti tuo, kad jauni darbuotojai itin mobilūs, įmonėje užsilaiko neilgai, tad ir metinės premijos neretai tiesiog nesulaukia. 2016 metais atlikto tyrimo duomenimis, 18–29 metų darbuotojai vienoje įmonėje vidutiniškai išdirba pusantrų metų arba pakeičia 4–5 darbovietes.

Metinio paskatinimo tyrimas buvo vykdomas šių metų sausio-vasario mėnesiais. Jo metu apklausta 1859 asmenys, dirbantys Lietuvos įmonėse.

„Lietuvos žinių“ inf.