„Rimi“ ir „Iki“ sandoris nutrauktas
Šve­di­jos „I­CA Grup­pen“ val­do­mo maž­me­ni­nės pre­ky­bos tink­lo „Ri­mi Lie­tu­va“ ir „Pa­link“ val­do­mo tink­lo „I­ki“ san­do­ris, „Ri­mi“ už 213 mln. eu­rų įsi­gy­jant „I­ki“ tink­lą, nu­trau­kia­mas.

Konkurencijos tarybai užkirtus kelią mažmeninės prekybos tinklui „Rimi Lietuva“ įsigyti konkurentą „Iki“ tinklą, nepriklausomų prekybos įmonių asociacijos prezidentas Eimutis Radžvila tokį sprendimą vadina keistu ir mano, jog taryba piktnaudžiauja įgaliojimais.

„Pirma sąlyga pirkėjui buvo, kad jis nebūtų susijęs su šalimis. Ta sąlyga buvo įgyvendinta. Antra sąlyga buvo ta, kad pirkėjai ar pirkėjas konkrečioje parduotuvėje turėtų sudaryti tvarią konkurenciją. (...) Mes vertinome, ar tie pirkėjai būtų tinkamas pakaitalas toje rinkoje. Mes negalime kalbėti apie konkurenciją trims mėnesiams, turime įsitikinti, kad jie turi ilgalaikes veiklos perspektyvas“, – trečiadienį spaudos konferencijoje teigė tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

„Mūsų vertinimu, pasiūlytos alternatyvos neatitiko tų reikalavimų, kurie buvo iškelti įsipareigojimuose“, – pridūrė jis.

„Galiu tik išsakyti savo nuomonę dėl Konkurencijos tarybos. (...) Labai keistai atrodo tas netinkamo pirkėjo apibūdinimas. Iš viso nėra buvę to priverstinio pardavimo Lietuvos rinkoje, o kad yra pirkėjai ir jiems nesuteikiama teisė pirkti, tai čia kažkoks nesusipratimas. Manau, kad Konkurencijos tarnyba piktnaudžiauja savo galiomis“, – BNS sakė E. Radžvila.

Konkurencijos taryba pranešė, kad „Rimi Lietuva“ neįvykdė įsipareigojimo parduoti 17 parduotuvių, kad galėtų nusipirkti kitą prekybos tinklą „Iki“ valdančią bendrovę „Palink“.

„Kai Konkurencijos taryba duoda leidimą vykdyti koncentraciją su tokiomis sąlygomis, sandoris negali būti baigtas, kol tos sąlygos nėra įgyvendinamos ir kol nėra pašalinamos identifikuotos konkurencijos problemos. Įgyvendinti įsipareigojimus yra labai svarbu, kad dėl verslo susijungimo vartotojai nepatirtų žalos“, – pranešime spaudai sakė tarybos vadovas Šarūnas Keserauskas.

„Rimi Lietuvai“ perkant prekybos tinklą „Iki“, pirmoji prisiėmė įsipareigojimą šešiuose miestuose parduoti arba perduoti 5 „Rimi ir 12 „Iki“ parduotuvių.

Konkurencijos tarybai užkirtus kelią „Rimi Lietuvai“ įsigyti prekybos tinklą „Iki“, „Rimi“ savininkė Švedijos kompanija „ICA Gruppen“ toliau žada plėstis Lietuvos rinkoje.

„Po šio sprendimo grįšime prie ankstesnės mūsų strategijos augti šioje rinkoje organiškai“, – pranešime spaudai cituojamas „ICA Gruppen“ vadovas Peras Strombergas.