„Convious“ Lietuvoje atidaro mokslinių tyrimų centrą
Ny­der­lan­dų in­for­ma­ci­nių tech­no­lo­gi­jų (IT) bend­ro­vė „Con­vious“ Vil­niu­je ati­da­rys moks­li­nių ty­ri­mų ir eks­pe­ri­men­ti­nės plė­tros cen­trą. Bend­ro­vė jau ieš­ko prog­ra­mi­nės įran­gos in­ži­nie­rių ir duo­me­nų ana­li­ti­kų, o iki šių me­tų pa­bai­gos ti­ki­ma­si įdar­bin­ti 30 žmo­nių, jiems siū­lo­mas iki 4,5 tūkst. eu­rų at­ly­gi­ni­mas.

Užsienio investicijas šalyje skatinanti agentūra „Investuok Lietuvoje“ pranešė, jog įmonė Lietuvoje plėtos dirbtinį intelektą naudojančią platformą – ji pateikia individualius kainos pasiūlymus pirkėjams internetu.

Bendrovės vyriausiasis duomenų mokslo pareigūnas Paulius Klyvis sakė, kad Vilniuje dar šiemet pradėsiantis veikti centras bus pirmasis jos padalinys užsienyje. „Sprendėme dėl plėtros, kur plėsti ir atidaryti naują ofisą. Vertinome įvairias valstybes, rinkas, talentą, paslaugas, talentų kiekį, kuris yra prieinamas rinkoje, algas, mokestines naštas ir išsirinkome Vilnių kaip vieną patraukliausių taškų“, – tvirtino P. Klyvis.

Pasak jo, šiuo metu įmonėje dirba 15 žmonių, o iš jų 6 lietuviai – jie turėjo įtakos dėl naujo biuro vietos pasirinkimo. „Žinoma, buvo įtakos. Tuo metu jau buvo du darbuotojai, kai darėme sprendimą ir mes natūraliai pasiūlėme Lietuvą pasvarstyti, bet svarstomos buvo ir kitos vietos, nes svarbiausi yra įmonės interesai“, – teigė P. Klyvis.

„Convious“ generalinis direktorius Camielis Kraanas sako, jog įmonė siūlys labai geras darbo sąlygas darbuotojams. „Siūlome ne tik konkurencingus atlyginimus, finansines ir kitas skatinimo priemones, bet ir kai ką, kas retai sutinkama darbo rinkoje – neribotos trukmės mokamas atostogas“, – pranešime spaudai cituojamas C. Kraanas.

„Convious“ darbo skelbimuose nurodoma, kad darbuotojams gali būti pasiūlytas 2,9–4,5 tūkst. eurų atlyginimas.

„Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas teigia, kad „Convious“ sprendimas centrą kurti Lietuvoje rodo šalies galimybes vystyti tokią veiklą. „Vakarų Europoje darosi vis sunkiau rasti puikių techninių žinių ir „minkštųjų“ įgūdžių turinčių programinės įrangos kūrėjų, tad tokių specialistų trūkumas jau virto galvos skausmu daugeliui bendrovių. Lietuvoje IT studijas nuolat baigia nauji specialistai, klesti technologijų sektorius, todėl šalis turi tai, ko reikia, kad pritrauktų inovacijas kuriančias bendroves iš viso pasaulio“, – pranešime spaudai teigė M. Katinas.

„Convious“ įsteigta 2016 metais, jos būstinė yra Amsterdame.