„Barclays“ saulėlydis Lietuvoje: žadama atleisti 285 darbuotojų
Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos ban­ko „Barc­lays“ tech­no­lo­gi­jų cen­tras Vil­niu­je at­leis 285 dar­buo­to­jus, ja­me to­liau lie­ka dirb­ti apie 800 žmo­nių. Cen­tro va­do­vas sa­ko, jog dėl vi­sa­me pa­sau­ly­je per­žiū­ri­mos „Barc­lays“ veik­los at­ei­ty­je at­lei­di­mų ga­li bū­ti ir dau­giau.

„Šis procesas gali ir ateityje daryti įtaką mūsų verslui Lietuvoje, tačiau norėčiau pabrėžti, kad šiame etape daugiau nieko nėra patvirtinta. Jei ateityje bus svarbių pokyčių, būtinai apie tai informuosime“, – pranešime spaudai sako „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vykdomojo direktoriaus Marianas Andrade Gonzalezas.

Įmonė pranešė, kad iš 285 Vilniuje naikinamų darbo vietų 244 bus perkeltos į kitas šalis, pavyzdžiui, Jungtinę Karalystę, JAV ar Indiją, dar 41 darbo vieta bus visiškai naikinama.

Anksčiau skelbta, kad „Barclays“ Vilniuje svarsto atleisti 350 darbuotojų. Šiuo metu centre dirba apie 1,1 tūkst. darbuotojų.

M. A. Gonzalezo teigimu, šis procesas nėra išskirtinis, tai dalis įprastos verslo praktikos, kuria siekiama didinti veiklos efektyvumą.

„Remdamiesi ilgalaike pasauline „Barclays“ strategija ir siekdami užtikrinti aukščiausią verslo bei paslaugų kokybę, nuolat peržiūrime savo veiklas. Vienas iš žingsnių įgyvendinant globalią strategiją – minėtas sprendimas perkelti dalį darbo vietų iš Lietuvos, taip siekiant jų funkcijas geriau suderinti su kitų vietų veikla ir didinti efektyvumą tarp komandų, dirbančių su panašiais procesais ir paslaugomis“, – pranešime spaudai teigė M. A. Gonzalezas.

Jis pabrėžė, kad „Barclays“ yra patenkinta Lietuvos investiciniu klimatu, aukštos kvalifikacijos darbuotojais ir išvystyta paslaugų infrastruktūra, tad šis sprendimas nėra tiesiogiai susijęs su šalimi.

Anot jo, šiuo metu vykstanti pasaulinė „Barclays“ veiklos peržiūra tęsis ir toliau.

Vilniuje bus naikinamos globalių technologijų infrastruktūros, asmeninės bankininkystės pavedimų apdorojimo, mobiliųjų technologijų vystymo, globalaus saugumo paslaugų, „Barclays“ bendrojo naudojimo technologijomis bei IT komponentų priežiūros ir valdymo Jungtinėje Karalystėje darbo vietos.

Pokyčiai vyks nuo birželio iki šių metų pabaigos. Iki spalio pabaigos visus centro darbuotojus numatoma perkelti iš biurų miestelio „Technopolis“ pastato „Gama“ į „Green Hall“ biurų pastatą, kur dabar dirba didžioji dalis centro darbuotojų.

„Barclays“ centras Vilniuje įsteigtas 2009 metais, jis yra tarptautinės „Barclays“ finansinių paslaugų grupės dalis, kuri teikia asmeninės, verslo ir investicinės bankininkystės, turto ir investicijų valdymo paslaugas daugiau nei 40 valstybių. Centras Lietuvoje teikia technologinius sprendimus ir platų spektrą IT bei žmogiškųjų išteklių valdymo paslaugų įmonės filialams visame pasaulyje.

Vilniuje taip pat veikia „Barclays“ įsteigta verslo startuolių darbo erdvė „Rise Vilnius“.