#100LT Remigijus Lapinskas: „Neabejoju, kad pasaulio ateitis priklauso tausojančiai ekonomikai“

Žaliosios politikos instituto direktorius Remigijus Lapinskas:

„Norėtųsi tikėti, kad Lietuva po šimto metų bus žaliuojantis, gražus kaip dabar, galbūt net gražesnis kraštas, pilnas jaunų žmonių, kurie turės galimybę čia dirbti. Kurti, o ne taisyti klaidas, kaip dažnai yra dabar. Manau, kad nedidelis kraštas Lietuva turės tam tikrų siaurų kompetencijų, kuriomis garsės pasaulyje. Esu įsitikinęs, jog Lietuva turi visas sąlygas, kad mano optimistinė vizija taptų tikrove.

Jeigu gerokai prastesnėmis gamtinėmis sąlygomis, kai reikia kovoti su stichija, atsikovoti žemę iš jūros ar išgauti vandenį, gyvenantys žmonės geba sukurti puikią ekonomiką ir patogų gyvenimą, kodėl to negalėtų padaryti Lietuva, turinti geras „startines“ pozicijas? Neabejoju, kad pasaulio ateitis priklauso tausojančiai ekonomikai, todėl po šimto metų verslas turės darniai sugyventi su gamta.

Tikiu, kad rasis lyderių, kurie tuo įtikins visuomenę. Lietuvai norėčiau palinkėti išminties, tai daug plačiau nei žinios, protas ar loginis mąstymas. Tik išmintis lems, kad baigsis nereikšmingi kivirčai ir bus rastos vienijančios idėjos, kurios patrauktų didžiąją visuomenės dalį, o Lietuva bus mažas, žalias, gražus, ekologiškas, patogus gyventi kraštas, garsėjantis pasaulyje.“