Mirė Rusijos scenos ir kriminalinio pasaulio legenda – Josifas Kobzonas
Gar­sus, ta­čiau prieš­ta­rin­gai ver­ti­na­mas Ru­si­jos dai­ni­nin­kas ir įsta­ty­mų lei­dė­jas Jo­si­fas Kob­zo­nas mi­rė ket­vir­ta­die­nį, bū­da­mas 80 me­tų, pra­ne­šė jo šei­mos at­sto­vas.

„Josifas Davidovičius mirė šiandien po ilgai trukusios ligos“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė jo žmonos padėjėjas. Liepos 26 dieną buvo paskelbta, kad J. Kobzonas paguldytas į ligoninę. J. Kobzonas sirgo vėžiu, su šia liga jis galynėjosi nuo 2005 metų. Pranešama, kad J. Kobzonas mirė nepabudęs iš komos.

J. Kobzonas gimė 1937 metų rugsėjo 11 dieną tuometėje sovietinėje Ukrainoje. Jo tėvai buvo Ukrainos žydai. Tai, kad jis talentingas ir muzikalus paaiškėjo gana anksti vaikystėje, bet studijavo jis ne muziką, o geologiją ir kalnakasybą Dniepropetrovske. Vėliau, jau sovietinėje armijoje jis buvo armijos šokių ir dainų ansamblio narys ir nutarė su muzika sieti savo gyvenimą.

Sovietiniais laikais J. Kobzono muzikinė karjera klostėsi sklandžiai, jis buvo populiarus, nemažai koncertavo užsienyje, ypač tose šalyse, kur Sovietų Sąjunga turėjo savo interesų. Dainininkas taip pat buvo kviečiamas koncertuoti į karo ir nelaimių zonas, yra dainavęs Černobylyje nelaimės vietoje dirbantiems žmonėms, Afganistane – sovietiniams kareiviams.

J. Kobzono santykis su valdžia visada buvo draugiškas, toks išliko ir žlugus Sovietų Sąjungai. J. Kobzonas taip pat buvo siejamas su Rusijos nusikalstamu pasauliu, gerai pažinojo Maskvoje nužudytą ir Lietuvoje gerai pažįstamą Šabtajų Kalmanovičių.

Į politiką pasukęs artistas nuo 2003 metų buvo valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ narys. Jis taip pat buvo vienas iš įtakingų Rusijos parlamento veikėjų, kuriems ES paskelbė sankcijas už paramą Rytų Ukrainos separatistams. Anksčiau jis buvo sutikęs tapti separatistų paskelbtos vadinamosios Donecko liaudies respublikos „garbės konsulu“.

J. Kobzonas buvo vedęs tris kartus, turėjo du vaikus.