VMVT tiria, kaip adatos atsidūrė prekybos centruose pirktame maiste
Vals­ty­bi­nė mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­ba (VMVT) per sa­vai­tę su­lau­kė ke­tu­rių skun­dų dėl ada­tų mais­to pro­duk­tuo­se.

Kaip informavo VMVT, trys pranešimai buvo dėl adatų bananuose, dar vienas – dėl adatos atvėsintoje mėsoje.

Tarnyba įspėja vartotojus būti budrius ir rekomenduoja įsigytus vaisius, ypač bananus, prieš vartojant apžiūrėti, supjaustyti gabalėliais.

„Tokie piktybiniai atvejai nustatyti keliuose skirtinguose prekybos centruose, piktavalių taikiniu tapo bananai. Šie vaisiai atvežti iš skirtingų įmonių ir tiekiami kelių importuotojų, tad įtariame, kad jie gali būti sugadinami prekybos centrų prekybos salėse arba sandėliuose“, – sako VMVT direktorius Darius Remeika.

Šiuo metu tarnyba dirba su prekybininkų atstovais, ragina stiprinti kontrolę, ypač daržovių skyriuose, stebėti, kas vyksta prekybos salėse, o į tyrimą raginama įtraukti ir teisėsaugos ar apsaugos pareigūnus.

„Pirkėjus taip pat kviečiame būti atidesnius, nelikti abejingais pastebėjus keistai besielgiančius asmenis, apie tai nedelsiant pranešti prekybos darbuotojams“, – sako D. Remeika.

Pirmasis banano su adata atvejis užfiksuotas prekybos centre „Lidl“ Šiauliuose, antrasis – Kauno „Iki“ ir trečiasis – Marijampolės „Maxima“ prekybos centruose. Minėti prekybos centrai ėmėsi stebėjimo kamerų įrašų peržiūros, be to, jie raginami sustiprinti kontrolę maisto produktų sandėliavimo, pardavimo ir kituose etapuose.