ULAC: šiemet užregistruota mažiau naujų ŽIV atvejų
Šie­met už­re­gis­truo­ta 1,6 kar­to ma­žiau nau­jų ŽIV at­ve­jų, pra­ne­šė Už­kre­čia­mų­jų li­gų ir AIDS cen­tras (ULAC).

Jo duomenimis, Lietuvoje per septynis šių metų mėnesius ŽIV infekcija diagnozuota 88 asmenims (69 vyrams ir 19 moterų). Pernai per tą patį laikotarpį ŽIV diagnozuota 142 asmenims.

Per heteroseksualius santykius šiemet ŽIV užsikrėtė – 32 asmenys, per narkotikų vartojimą – 31, per homoseksualius santykius – 10 asmenų. 15 asmenų užsikrėtimo būdas nežinomas.

Kalėjimų departamento pavaldžiose įstaigose šiemet diagnozuota 20 naujų ŽIV infekcijos atvejų, tai 3,4 karto mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį, kai tokių atvejų buvo 68.

Alytaus pataisos namuose šiais metais diagnozuoti – šeši, pernai per tą patį laikotarpį – 44 ŽIV atvejai.

Kaip BNS informavo Kalėjimų departamento atstovė Simona Banėnienė, ŽIV plitimo mažėjimą pavyko pasiekti vykdant šviečiamąją veiklą ir imantis prevencinių priemonių, taip pat – vykdant daugiau kratų, per kurias konfiskuojami narkotikai ir švirkštai, iškeliant kalinius į kitas įstaigas.

ULAC duomenimis, iš viso Lietuvoje diagnozuota 3,1 tūkst. ŽIV infekcijos atvejų, iš jų beveik kas septintas yra miręs nuo įvairių priežasčių.

Beveik 60 proc. visų ŽIV infekuotų asmenų Lietuvoje šia infekcija užsikrėtė vartodami švirkščiamuosius narkotikus.