Šildančios arbatos padės nesusirgti, o susirgus greičiau pasveikti
Žie­mai už lan­go vis drą­siau al­suo­jant šal­čiu, ne­iš­veng­si­me ir nuo­la­ti­nių jos pa­ly­do­vų – per­ša­li­mo, slo­gos, skau­dan­čios gerk­lės, įvai­riau­sių vi­ru­sų. Jei or­ga­niz­mas dar tik siun­čia pir­muo­sius blo­gos sa­vi­jau­tos sig­na­lus, daž­nai ga­li pa­gel­bė­ti ste­buk­lin­gas puo­de­lis šil­dan­čios ar­ba­tos. Net jei jau­čia­tės ge­rai, ar­ba­ta su vais­ti­niu po­vei­kiu pa­si­žy­min­čio­mis me­džia­go­mis sau­gos jū­sų or­ga­niz­mą kaip pro­fi­lak­ti­nė prie­mo­nė nuo per­ša­li­mo ir ki­tų in­fek­ci­jų.

Gerai, jei vasarą netinginiavote ir namuose turite vaistažolių atsargų, kurios tinkamai vartojamos sušildo ir nuramina. Jei ne, galite rinktis iš jau paruoštų arbatų. Jose vaistinės medžiagos kruopščiai suderintos ir pagal poveikį, ir pagal saugų kiekį.

Šildančios arbatos:

stiprina imunitetą;

papildo organizmą vitaminais, mineralais, antioksidantais;

paspartina kraujotaką;

veikia antibakteriškai;

aprūpina organizmą skysčiais, kai šaltuoju metu sunkiau išgerti pakankamai vandens;

gerina virškinimo sistemos veiklą;

nuramina;

sušildo.

Kokios arbatos puodelyje esančios vaistažolės ir kitos medžiagos sušildys žvarbią žiemą?

Vaistinė svilarožė

Vaistinės svilarožės visų pirma yra vertinamos dėl šaknyse esančių gleivių. Jose yra daug polisacharidų. Svilarožės gleivės padengia gleivinę ir apsaugo nuo vietinio uždegimo, josskystina bronchų sekretą, gerina atsikosėjimą.

Liaudies medicinoje svilarožės naudotos kvėpavimo takų susirgimams gydyti – esant sausam kosuliui, kokliušui, plaučių uždegimui, bronchitui. Šiandien svilarožės naudojamos ne tik sausam kosuliui, bronchinei astmai, peršalimui, užkimimui, bet ir burnos, ryklės, gerklės, skrandžio gleivinių pažeidimams gydyti.

Imbieras

Imbieras – vienintelis prieskonis, pasižymintis unikaliu skoniu ir gydomosiomis savybėmis. Gydomosioms imbiero savybėms nusileidžia netgi kai kurie pamėgti vaistiniai augalai.

Imbieras saugo ir stiprina imunitetą, todėl išvengsite peršalimo ligų, atbaidysite virusus, o susirgę greičiau pasveiksite. Taip yra todėl, kad imbiero sudėtyje esantys eteriniai aliejai naikina ligas sukeliančias bakterijas ir kitus mikrobus. Be to, imbieras pasižymi labai stipriu antioksidaciniu ir raminamuoju poveikiu, lengvina atsikosėjimą, gerai šildo kūną. Tai ir puiki priemonė stresinėms situacijoms įveikti, greičiau atgauti jėgas.

Dirvinė mėta

Liaudies medicinoje lapų ir žydinčių ūglių antpilai vartojami peršalus, įvairiems virškinimo sistemos sutrikimams, pasižymi antiseptinėmis savybėmis, slopina spazmus, malšina karščiavimą, skatina prakaitavimą.

Vitaminas C

Vitaminas C – vienas svarbiausių vitaminų, padedančių stiprinti imunitetą ir apsaugoti organizmą nuo ligų. Tai taip pat galingas antioksidantas, svarbus ne tik bendram imuninės sistemos palaikymui, bet ir odos sveikatai, kaulams, dantims ir dantenoms.

Tad griežinėlis citrinos ar arbatos sudėtyje jau esantis vitaminas C ne tik paskanins karštą gėrimą, bet ir pagelbės nesusirgti ar greičiau pasveikti.