Rekomen­duojamos dienos be alkoholio
Jung­ti­nė­je Ka­ra­lys­tė­je su­reng­ta nau­ja kam­pa­ni­ja, ra­gi­nan­ti, kad 45–65 me­tų žmo­nės re­gu­lia­riai tu­rė­tų die­nų be al­ko­ho­lio. Kaip ra­šo „BBC News“, vi­du­ti­nio am­žiaus žmo­nės la­biau nei ki­tos am­žiaus gru­pės lin­kę iš­ger­ti dau­giau nei re­ko­men­duo­ja­mi 14 vie­ne­tų per sa­vai­tę.

„YouGov“ apklausa taip pat parodė, kad mažinti alkoholio vartojimą yra daug sunkiau nei sveikai maitintis ar sportuoti. Gydytojų teigimu, dienos be alkoholio pagerins miegą, padės sumažinti svorį ir kraujospūdį bei vėžio riziką.

„Kuo daugiau geriate, tuo labiau didinate aukšto kraujospūdžio, širdies ir kepenų ligų bei vėžio riziką.“

Anglijos visuomenės sveikatos tarnybos atstovė spaudai kepenų ligų klausimais dr. Julia Verne sakė: „Tokiomis dienomis galite išvalyti organizmą ir suteikti poilsį kepenims. Tai taip pat daro tiesioginį poveikį miegui ir suvartojamoms kalorijoms. Žmonės mums taip pat sakė, kad dienų be alkoholio idėja yra kur kas lengviau įgyvendinama nei, pavyzdžiui, pereiti nuo didelės prie mažos taurės vyno.“

Kampanija „Dienos be gėrimų“ surengta Anglijos visuomenės sveikatos tarnybos bendradarbiaujant su švietimo organizacija „Drinkaware“. Per „YouGov“ apklausą, atliktą šių metų gegužę ir birželį, Anglijos visuomenės sveikatos tarnyba ir „Drinkaware“ pakalbino beveik 9 tūkst. suaugusių asmenų nuo 18 iki 85 metų.

Gautais duomenimis, kas penktas apklausos dalyvis išgeria daugiau nei vyriausybės gairėse rekomenduojami 14 vienetų. Du trečdaliai apklaustųjų tikino, kad sumažinti alkoholio vartojimą būtų sunkiau nei pagerinti mitybą, daugiau sportuoti ar mažiau rūkyti.

Dr. J. Verne pabrėžė: „Daugelis vidutinio amžiaus žmonių negeria, kad pasigertų. Jie tai laiko socialine veikla arba atlygiu už sėkmę ar kompensacija už sunkią darbo dieną. Gėrimas tampa įpročiu ir jų gyvenimo dalimi. Tačiau kuo daugiau geriate, tuo labiau didinate aukšto kraujospūdžio, širdies ir kepenų ligų bei vėžio riziką.“

Dienos be alkoholio padėtų sumažinti jo vartojimą. Dr. J. Verne taip pat atkreipė dėmesį, kad daugelis iš šios demografinės grupės kovoja su antsvoriu ir nesuvokia, kiek kalorijų turi alkoholis.

Ši kampanija prisideda prie geresnio suvokimo, kokį pavojų alkoholiniai gėrimai kelia sveikatai. Neseniai atliktas pasaulinis „Lancet“ tyrimas parodė, kad nėra saugaus alkoholio vartojimo lygio, nors rizika, susijusi su viena taure per dieną, buvo nedidelė.

2016 metais Jungtinės Karalystės vyriausybė sumažino rekomenduojamą alkoholio vartojimo normą vyrams ir moterims. Ne daugiau kaip 14 vienetų per savaitę prilygsta šešioms vidutinio stiprumo alaus pintoms arba septynioms taurėms.