Pernai išaiškinta 30 tuberkulioze susirgusių vaikų
Per­nai tu­ber­ku­li­no mė­gi­niais iš­aiš­kin­ta 30 tu­ber­ku­lio­ze su­sir­gu­sių vai­kų, an­tra­die­nį pra­ne­šė Už­kre­čia­mų­jų li­gų ir AIDS cen­tro (ULAC).

Vienam iš jų diagnozuota atvira plaučių tuberkuliozės forma.

Skelbiama, kad daugiausia tuberkuliozės atvejų nustatyta vaikams, kurie bendravo su sergančiaisiais tuberkulioze artimoje aplinkoje, – tokių atvejų buvo 16, iš jų – vienas atviros formos.

Penki tuberkuliozės atvejai diagnozuoti vaikams, kurie dažnai serga viršutinių kvėpavimo takų ligomis.

Po tris ligos atvejus nustatyta 7 metų amžiaus vaikų grupėje iš socialinės rizikos šeimų ir vaikų, gyvenančių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, vaikų globos namuose, internatuose, pensionatuose, grupėse.

2018 metais Lietuvoje tuberkulino mėginys atliktas 68 proc. vaikų, kuriems jis turėjo būti atliktas, iš viso 3821 vaikui.

ULAC medikai pažymi, kad teigiama tuberkulino reakcija dažniausiai yra tada, kai vaikas yra užsikrėtęs tuberkuliozės mikobakterijomis, tačiau tuberkuliozei būdingų požymių neturi.

Toks vaikas neplatina tuberkuliozės mikobakterijų ir nėra pavojingas aplinkiniams. Ši būklė kitaip dar vadinama latentine tuberkuliozės infekcija.

ULAC medikai primena, kad tuberkuliozės infekcijos šaltinis yra sergantis atvira plaučių tuberkulioze ligonis. Jis kosėdamas, čiaudėdamas ir skrepliuodamas į aplinką gausiai išskiria ligos sukėlėjus – tuberkuliozės mikobakterijas.

Ši liga ypač grėsminga naujagimiams ir kūdikiams bei vaikams iki penkerių metų.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja šalims, kuriose registruojamas didelis sergamumas tuberkulioze, vaikus skiepyti BCG (Bacillus Calmette – Guerin) vakcina kaip galima greičiau po gimimo. Skiepijimas apsaugo mažus vaikus nuo labai sunkių ligos formų, pavyzdžiui, nuo tuberkuliozinio meningito.

Lietuvoje kiekvienais metais paskiepijama apie 97 proc. visų naujagimių.