Per savaitę sergančiųjų gripu padvigubėjo
Ser­ga­mu­mas gri­pu ir ūmio­mis vir­šu­ti­nių kvė­pa­vi­mo ta­kų in­fek­ci­jo­mis (ŪVK­TI) to­liau di­dė­ja, per sa­vai­tę gri­pu su­sir­go dvi­gu­bai dau­giau žmo­nių, in­for­muo­ja Už­kre­čia­mų­jų li­gų ir AIDS cen­tro (ULAC) me­di­kai.

Praėjusią savaitę bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 93,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Savaite anksčiau jis sudarė 69,7 susirgimo 10 tūkst. gyventojų.

Gripo atvejų per savaitę išaugo daugiau nei dvigubai. Praėjusią savaitę nustatyti 1,7 tūkst. gripo atvejai, savaite anksčiau jų buvo 775.

Labiausiai sergančiųjų gripu padaugėjo Panevėžio regione – nuo 41 pirmąją metų savaitę iki 225 antrąją.

Pasak ULAC pranešimo, pernai tuo pačiu metu sergančiųjų gripu ir ŪVKT buvo mažiau – 77,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis praėjusią savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, didžiausias – Kauno administracinėje teritorijoje. Utenoje bendras sergamumas siekia 61,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o Kaune – 121,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Praėjusią savaitę dėl gripo į ligoninę paguldyta 114 asmenų, iš jų – 12 vaikų iki dvejų metų, 55 vaikai 2–17 metų amžiaus grupėje ir 47 suaugusieji. Ligoninėje gydytos dvi nėščiosios. Septyni asmenys gydyti intensyviosios terapijos skyriuje.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų susirgimų.

Gripo epidemiją skelbia savivaldybės.