Ožkų pienas ir sūriai – ne vien tik gurmanams ir sveikuoliams
Ož­kų pie­nas – nuo­sta­bus gė­ri­mas. Gam­ta jį su­kū­rė ožiu­kams mai­tin­ti, ta­čiau nuo se­niau­sių lai­kų jį nau­do­jo žmo­nės ne tik kaip mais­tą, bei ir kaip vais­tą. Šia­me pie­ne ir jo ga­mi­niuo­se la­bai daug ver­tin­gų me­džia­gų, to­dėl drą­siai šį gy­vos gam­tos pro­duk­tą ga­li­ma va­din­ti gy­vy­bės elik­sy­ru.

Tačiau ožkų pienas rinkoje dar nėra masinis produktas ir sudaro tik apie 2 procentus viso pasaulio pieno. Lietuviai pamažu atranda ožkos pieną ir jo produktus, tad šių gaminių vis dažniau galima rasti ir didžiuosiuose prekybos centruose. Didžiausio šalyje prekybos tinklo „Maxima“ asortimente galima rasti beveik pusšimtį avių bei ožkos pieno gaminių.

Mokslininkai teigia, kad ožkų pienas pagal savo sudėtį yra artimiausias žmogaus motinos pienui, todėl jį sveika vartoti ir mažiems, ir dideliems.

Mitybos žinovai tikina: jeigu žmonės tikrai įvertintų jo naudą, poreikis išaugų kelis kartus. Tie, kurie žino, vertina ne vien tik pieną, bet ir ožkų pieno sūrius, sviestą bei kitus produktai.

Nežiūrint ožkų pieno vertingų savybių, ne visiems jis patinka dėl keisto specifinio skonio. Yra net abejojančių, ar saugu jį apskritai vartoti. Mitybos specialistai, prekybininkai bei šių ožkų veislynų turėtojai tikina, jog dėl tokių dalykų nuogąstauti tikrai nereikia, nes šiuolaikiniuose, moderniose ožkų ūkiuose laikomų gyvūnų pienas savo kvapu visai nesiskiria nuo karvės pieno. Europos ūkiuose ožkos tinkamai prižiūrimos ir šeriamos. Griežtai laikomasi visų sanitarijos reikalavimų. Taigi, tokie nuogąstavimai niekuo nepagrįsti.

Vertingas ir lengvai virškinamas

Kaip sako senosios rytų tradicijos ajurvedos žinovė bei Visuomenės sveikatos biuro specialistė Virginija Mockutė, ožkų pienas – vienas geriausių produktų, kurį žmogaus organizmas labai lengvai įsisavina ir nesukelia jokių virškinimo problemų. Jame nėra jokių alergizuojančių medžiagų, o beta kazeino randama du kartus daugiau nei karvės piene.

„Mokslininkai teigia, kad ožkų pienas pagal savo sudėtį yra artimiausias žmogaus motinos pienui, todėl jį sveika vartoti ir mažiems, ir dideliems. Pavyzdžiui, Japonijoje, ruošiant kūdikių maisto mišinėlius, yra vartojamas ne karvių, o ožkos pienas. Medikai ožkos pieną pataria gerti kūdikius maitinančioms motinoms“, – tikino ji.

Dietologai ir mitybos specialistai teigia, kad ožkų pienas ir jo produktai yra galingiausia kobalto „bomba“. Tai pagrindinis elementas, įeinantis į B12 vitaminų sudėtį, kuris normalizuoja medžiagų apykaitą ir gerina kraujo sudėtį. Todėl ožkų pienas gerina virškinimą, stiprina imuninę sistemą ir yra apsaugo nuo daugelio ligų. Jame yra ir daugiau vitaminų bei naudingų medžiagų.

„Juk ožka toks gyvūnas, kuris pirmiausia suėda „blogą“ žolę, kurią mes vadiname piktžolėmis: usnis, kiečius, raskilas, takažoles, balandas, gysločius, šalpusnius, asiūklius ir t.t., netgi dygliuotas laukines erškėtrožes. O tai liaudies medicinoje gerai žinomos vaistažolės. Tie, kurie ožkų pieną geria reguliariai, gauna būtiniausių vitaminų dozę ir sumažina susirgimų riziką“, – Visuomenės sveikatos biuro specialistė.

Taip pat ožkų pienas savo sudėtyje turi ir kitų vertingų medžiagų bei mikroelementų, tokių, kaip kalis, fosforas, magnis, kalcis, jodas, molibdenas, natris, margancas, varis, fluoras. Sunkiai sergantiems, nusilpusiems po sunkių ligų ir chirurginių operacijų kai kurie gydytojai pataria kasdien išgerti net po 1 litrą ožkos pieno.

Šarmina organizmą

Mitybos specialistai sako, kad ožkų pieno riebalų „dribsniai“ yra labai smulkūs, todėl gerai išsilaiko piene ir neiškyla į paviršių kaip karvės piene. Žmogaus organizmas tai puikiai įsisavina. Tad ožkos pieno baltymų nereikia skaidyti, moksliškai sakant – nereikia homogenizuoti. Jei numatoma iš ožkos pieno spausti sūrį, homogenizuoti nereikia, nes pasikeis pieno struktūra. Tada piene sunkiau susidarys varškė, prastės sūrio kokybė ir išeiga.

Pieninės ožkos, būdamos pieningiausio amžiaus – 3–4 laktacijas – per dieną vidutiniškai duoda apie 3 litrus pieno. Kai kurių veislių – daugiau, kai kurių – mažiau. Laktacija trunka apie 10 mėnesių, į pabaigą pieno mažėja. Ožkų pieno vidutinis riebumas – apie 4 procentus.

Specialistai sako, kad ožkos pieno reakcija – šarminė, o karvių pieno – šiek tiek rūgštinė, todėl ožkos pieno patariama gerti žmonėms, kuriems padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas. Tai yra geriausia gastrito bei kitokių virškinimo sutrikimo ir ligų profilaktika.

Ką sako Rytų tradicija ir liaudies medicina?

Tiek Rytų medicina, tiek ir mūsų liaudies papročiai, tiek ir mokslininkų bei dietologų patarimai skamba bemaž panašiai: ožkų pieną geriausia vartoti vieną, tarp valgymų, vakare, niekuo neužkandant, tuomet geriausiai pasisavinamos jo gydomosios savybės. Skrandis, visa žmogaus virškinimo sistema jį priima labai lengvai. Vaikams iki 3 metų įvairių ligų profilaktikai patariama išgerti ožkos pieno bent po pusę stiklinės du kartus per dieną. Vyresniems nei trejų metų amžiaus vaikams – du kartus per dieną po stiklinę. Su ožkos pienu išvirta košė būna daug maistingesnė, nei išvirta su karvės pienu.

Tiek Rytų, tiek ir mūsų liaudies medicina sako, jog ožkos pieną patariama vartoti gydant bronchinę astmą, tulžies pūslę, kepenų, šlapimo pūslės ir inkstų ligas, nervų sistemos ligas, kolitą, virškinamojo trakto sutrikimus ir kitas ligas.

Ožkų pienu žmonės gydosi nuo seno. Garsusis senovės gydytojas Avicena patarė pagyvenusiems žmonėms nuolat gerti ožkos pieno ir taip apsisaugoti nuo senatvinės sklerozės. Pienas, o taip pat sūriai žmones gerai nuteikia, stabdo senėjimą. Jis pagerina ir sergančių cukriniu diabetu savijautą. Liaudies žiniuoniai net sakydavo, kad ožkos pienas turi magiškų galių, padedančių pagydyti pačias sunkiausias ligas.

Tiek Rytų, tiek ir mūsų liaudies medicina sako, jog ožkos pieną patariama vartoti gydant bronchinę astmą, tulžies pūslę, kepenų, šlapimo pūslės ir inkstų ligas, nervų sistemos ligas, kolitą, virškinamojo trakto sutrikimus ir kitas ligas.

„Silpnesnio imuniteto ir dažnai peršalimo virusinėmis ligomis sergantiems vaikams patariama duoti gerti šilto ožkos pieno mažais gurkšneliais“, – sakė ajurvedos žinovė V. Mockutė.

Anot jos, Rytų medicinos žinovai dažnai pataria ryte ir vakare praustis ožkos pienu arba vandeniniu pieno tirpalu. Ši procedūra esą ypač naudinga tiems, kurių veido oda porėta. Manoma, kad vyrams sustiprės lytinė potencija, jei vieną mėnesį kasdien jie išgers po 1 litrą ožkos pieno ir suvalgys po stiklinę graikinių riešutų branduolių.

Naujausi tyrimai

Nesenai Klaipėdos universitete vykusioje mokslinėje konferencijoje apie sveiką gyvenseną kalbėjo ūkininkė ir Jonavos r. Vytautė Matusevičienė. Ji ne tik augina šiuos nuostabius gyvūnus bei gamina ožkų pieno bei sūrio produktus. Pasak V. Matusevičienės, kaimynų latvių mokslininkų neseniai atlikti ožkų pieno tyrimai atskleidė dar daugiau gydomųjų pieno savybių.

Pasak mokslininkų, ožkos pienas tinka alergiškiems žmonėms, nes jo sudėtyje nėra tų kazeino dalelių, kurios gali sukelti organizmo jautrumą pieno baltymams. Šį pieną patariama gerti sergant egzema, bronchų astma, migrena, kolitu, skrandžio opa, kepenų, tulžies ligomis, esant vidurių užkietėjimui. V. Matusevičienė teigė, jog geriant ožkų pieną ir kartu valgant putpelių kiaušinius nepaprastai greit galima atgauti jėgas po sunkesnių operacijų, ligų.

Mokslininkai nustatė, jog net 80 proc. kūdikių gimsta jau su užprogramuota alergija karvės pienui. Mat ant stalo patenkantis karvės pienas yra daugiau ar mažiau užterštas inhibitorinėmis medžiagomis, sukeliančiomis alergiją. Tai esą gyvuliui duotų antibiotikų pasekmė. Ožkų pienas turi daugiau vitaminų ir mineralinių medžiagų negu karvių pienas, jis lengviau virškinamas, todėl ypač tinka kūdikių maistui.

Ožkų sūris: ir maistas, ir vaistas

Netradicinės medicinos žinovai dietologai ir patys gyvūnų laikytojai tvirtina, kad ir ožkų pieno sūris ne tik be galo vertingas, bet ir pienas, turi gydomųjų savybių. Jį puikiai įsisavina organizmas, o sūryje esančios medžiagos sugeba kovoti su kepenų ligomis. Šios medžiagos dar padeda iš organizmo pašalinti cholesteriną. O tai, pasak Visuomenės sveikatos specialistės V. Mockutės, jau – aterosklerozės profilaktika. Todėl ožkų pieno sūris – nepamainomas produktas vaikams, aktyviai sportuojantiems, bet ir vyresniems.

Taip pat ožkų pieno sūrį patariama valgyti sutrikus inkstų funkcijai, sergant hipertonine liga, bei visiems tiems, kam reikia daugiau mineralinių medžiagų: nėščiosioms, maitinančioms moterims bei norintiems atstatyti jėgas po didelių darbo krūvių.

Avių pienas – dar vienas stebuklas

Avių pienas nuo 1,5 iki 2 kartų maistingesnis už karvės pieną ir savo tiek maistinėmis, tiek vaistinėmis savybėmis niekuo nenusileidžia ožkų pienui. Avies pienas turi daugiausiai baltymų (5,4 g baltymų 100 g pieno) palyginus su karvės (3,2 g baltymų 100 g pieno), ožkos (3,1 g baltymų 100 g pieno) ir buivolų (4,5 g baltymų 100 g pieno) pienu.

Jame, pasak mitybos žinovų, gausu B, E grupės vitaminų, o ypatingai daug vitamino A. Gerti avių pieną bei valgyti jo produktus, ypatingai sūrius patariama įvairaus amžiaus grupių žmonėms, besilaukiančioms moterims, vaikams, paaugliams. Tai vienas geriausių antioksidantų.

„Reguliariai vartojant avių pieną, jis pagerina deguonies ir maistinių medžiagų absorbciją į smegenų ląsteles. Todėl jį rekomenduojama gerti ir tiems, kurie daug mokosi, daug vairuoja, praleidžia nemažai laiko prie kompiuterio bei dirba įtemptą protinį darbą“, – sako Visuomenės sveikatos biuro specialistė bei ajurvedos žinovė V. Mockutė.

Avies pieno sūris – tiesiog gamtos stebuklas. Pats pienas turi daug baltymų ir riebalų, todėl idealus sūriams gaminti.

Avių piene yra iki 10 proc. riebalų ir 20 proc. kietųjų dalelių. Jis daugiau už karvių ar ožkų pieną savo sudėtyje turi keturis kartus daugiau cinko ir kalcio. Tai labai svarbu kaulų, sąnarių stiprinimui, todėl mitybos specialistai avių pieną rekomenduoja tiems, kurie turi problemų dėl osteoporozės, kurie aktyviai sportuoja. Tai natūralūs raminamieji. Tik vienas puodelis avies pieno prieš miegą, padės tiems, kuriuos kankina nemiga.

Avies pieno sūris – tiesiog gamtos stebuklas. Pats pienas turi daug baltymų ir riebalų, todėl idealus sūriams gaminti. Valstybės, tokios, kaip Didžioji Britanija, Prancūzija, Italija, Graikija, kuriose avininkystė gerai išvystyta, turi senas ir labai gilias apie pieno sūrių gamybos tradicijas.

Avies pieno sudėtyje yra visos amino rūgštys, jame daug baltymų, mikroelementų bei vitaminų. Sūryje taip pat yra daug kalcio ir fosforo, o tai – geriausia priemonė prieš osteoporozę. Iš kitos pusės – tai esą kaloringi produktai, todėl mitybos specialistai ir dietologai rekomenduoja suvalgyti jo ne daugiau 100–200 gramų per dieną, priklausomai nuo to, kiek žmogus sveria, dirba, juda ar sportuoja.

Lentynose pusšimtis gaminių

Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovės Vilmos Drulienės teigimu, šiuo metu gausiame „Maximos“ parduotuvėse esančiame pieno produktų asortimente galima rasti beveik pusšimtį avių bei ožkos pieno gaminių.

„Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė

„Žmonių mitybos įpročiai keičiasi, todėl kasmet plečiame ir įvairiname kasdienių pieno produktų asortimentą. Šį rudenį avių ir ožkų pieno produktų asortimente turime beveik dešimtadaliu daugiau nei pernai. Bendradarbiaujame su Lietuvos ūkininkais, kurie tiekia ne tik įprastus karvių pieno gaminius, bet ir ekologiškus produktus, pagamintus iš avių ar ožkų pieno“, – teigia V. Drulienė, „Maximos“ komercijos vadovė.

„Maximos“ duomenimis, tarp pirkėjų itin populiarūs įvairūs sūriai, pagaminti iš avių ar ožkų pieno. Paklausiausi gaminiai: avių ir ožkų pieno feta sūris, aukštoje temperatūroje apdorotas ožkų pienas, pelėsinis ožkų pieno sūris.

„Šios vasaros naujovė – ožkų pieno ledai, kuriuos itin pamėgo pirkėjai, – sako V. Drulienė. – „Linkėjimai iš kaimo“ asortimente galima rasti ir Lietuvoje auginamų ekologiškų avių pieno produktų – jogurtų, sūrių. Vieni iš populiariausių avių pieno produktų tarp mūsų pirkėjų – avių pieno jogurtas bei kietasis sūris“.