Odos priežiūra pavasarį: svarbiausi aspektai
Pa­va­sa­rį no­ri­me at­nau­jin­ti šu­kuo­se­ną ar gar­de­ro­bą, ta­čiau pa­mirš­ta­me tin­ka­mai pa­si­rū­pin­ti žie­mos spei­gų ir sau­so šil­do­mų pa­tal­pų oro iš­var­gin­ta oda. Kei­čian­tis se­zo­nui, me­tas at­lik­ti ir kos­me­ti­nės re­vi­zi­ją: vei­do odos po­rei­kiai kin­ta pri­klau­so­mai nuo se­zo­no.

Kodėl kartu su metų laikais kinta ir odos būklė?

Pavasarį vis ryškiau nušvinta saulė, o ir daugiau laiko praleidžiame gryname ore, daugiau judame, todėl keičiasi ir odos būklė. Daugelis nė nežino, jog drauge su sezonu gali kisti net ir odos tipas: jei žiemą oda buvo normali, dėl intensyvesnio saulės poveikio pavasarį ji gali tapti riebesnė, padidėti poros, atsirasti pigmentinių dėmelių ir kt.

Žiemą intensyviai net ir dienos metu naudojome nuo šalčio apsaugančius riebius maitinamuosius kremus. Orams šylant, odos nuo šalčio saugoti jau praktiškai nebereikia, tačiau ją būtina apsaugoti nuo neigiamo saulės poveikio: būtinai naudoti priemones su SPF apsauga.

Pavasariui geriau rinktis veido odos šveitiklius, sudėtyje turinčius drėkinamųjų komponentų. Itin atidžiai prižiūrėti reikėtų sausą, ploną, spuoguotą odą.

Taip pat pavasarį oda yra stipriai išsausėjusi, todėl rekomenduojama nuvykti į kosmetologijos kabinetą ar kliniką profesionalioms odos priežiūros ir puoselėjimo procedūroms. Kosmetologė padės pasirinkti ir tinkamiausias priemones, įsiskverbiančias į gilesnius audinius.

Keli patarimai:

• Pavasarį dieną patariama naudoti drėkinamąjį, o nakčiai – maitinamąjį kremus.

• Susigrąžinti odos spindesį padės kaukės: jas galima naudoti net iki 2–3 kartų per savaitę.

• Jei oda – itin išsausėjusi, įsigykite veido serumą. Ši priemonė įsiskverbia giliau, tačiau jos tekstūra yra kur kas lengvesnė nei kremo. Serumai labai tinka brandžios odos savininkėms.

• Pavasariui reikėtų paieškoti priemonių, sudėtyje turinčių antioksidantų, A, C, D ir E vitaminų, hialurono rūgšties.

• Odos būklę pavasarį pastebimai pagerinsite, jei vartosite žuvų taukus ar kitų omega 3 riebiųjų rūgščių sudėtyje turinčių produktų, aliejų ir pan.

Vien vandens ir muilo nepakanka

Interneto diskusijose merginos ir moterys dažnai giriasi, kad jų oda pakankamai geros būklės vien naudojant vandenį ir muilą. Tačiau, anot profesionalių kosmetologių, stebuklų nebūna: netinkamai prižiūrint odą, problemos išryškėja ateityje. Muilas apskritai netinka veido odai prižiūrėti – jis nuplauna apsauginę hidrolipidinę plėvelę ir veido oda ima dar labiau riebaluotis. Muilu pašaliname odos apsauginį barjerą, tad ji dar labiau pažeidžiama. Todėl reikėtų įsigyti kokybišką veido prausiklį ir micelinį vandenį.

Geriausia, kad kosmetiką padėtų išsirinkti profesionalai, o ir pati kosmetika turėtų būti kokybiška, tokia kaip ODA profesionali kosmetika. Labiausiai tiks priemonės, sudėtyje neturinčios parabenų, SLS, kuo natūralesnes, idealiu atveju – ekologiškos.

Neišsiversite be veido šveitiklio

Daugelis dailiosios lyties atstovių nežino, kad odos šveitimas – būtina procedūra. Veido odą su pagal odos tipą parinktu šveitikliu reikėtų nušveisti bent 1 k. per savaitę. Šveitikliu pašaliname negyvų odos ląstelių sluoksnį, oda tampa gyvybingesnė, ima kvėpuoti, suminkštėja. Tiesa, pavasarį patariama atidžiai naudoti rūgštinius veido šveitiklius, kurie gali sudirginti jautrią, drėgmę praradusią odą. Pavasariui geriau rinktis veido odos šveitiklius, sudėtyje turinčius drėkinamųjų komponentų. Itin atidžiai prižiūrėti reikėtų sausą, ploną, spuoguotą odą.