Kritikos naujoji kompensuojamųjų vaistų skyrimo tvarka neatlaikė
Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­tras Au­re­li­jus Ve­ry­ga pir­ma­die­nį pra­ne­šė, kad iki lie­pos ati­dė­jo nau­ją kom­pen­suo­ja­mų­jų vais­tų sky­ri­mo tvar­ką.

Nuo kovo galiojusi tvarka sulaukė daug kritikos iš pacientų atstovų, kad automatiškai skiriant pigiausius vaistus buvo apribota ligonių galimybė patiems pasirinkti medikamentus.

„Įvertinę viešoje erdvėje kilusias reakcijas dėl nuo kovo 1 dienos įsigaliojusios naujos kompensuojamųjų vaistų skyrimo tvarkos, nusprendėme prailginti pereinamąjį laikotarpį dar keliems mėnesiams – iki liepos 1 dienos“, – feisbuke parašė A. Veryga.

Pagal nuo kovo galiojusią tvarką, kai pacientui pirmą kartą arba po pertraukos skiriamas kompensuojamas vaistas, jam vaistinėje turi būti parduodamas pigiausias kompensuojamas vaistas.

Tuo tikslu gydytojui skiriant vaistą el. recepte automatiškai užsideda žyma „Pirmas paskyrimas“, ji vaistininkui būtų tarsi nuoroda, kad turėtų būti išduodamas ekonomiškiausias vaistas.

Ministerija žada, kad iki liepos 1 dienos bus aktyviai bendraujama su medikais, vaistininkais, pacientais, siekiant tobulinti naująją tvarką ir fiksuoti galimus trūkumus, kuriuos būtina tobulinti.

Tvarką kritikavo kai kurie pacientų organizacijų atstovai ir medikai. Anot jų, kai kurie pigiausi vaistai neužtikrina kokybiško ir efektyvaus gydymo. Taip pat piktintasi, kad tokiu būdu ribojama galimybė rinktis ir siekiama taupyti pacientų sveikatos sąskaita.

A. Veryga anksčiau tvirtino, kad naujovės padės pacientams sutaupyti, skatins konkurenciją tarp vaistų gamintojų ir sumažins medikamentų kainas.