Kauno ligoninėje išgelbėtas meningokoku susirgęs 4-metis
Me­nin­go­ko­ku su­sir­gęs su­nkios būk­lės ke­tur­me­tis ber­niu­kas į li­go­ni­nę at­vež­tas iš Prie­nų pir­ma­die­nį, skel­bia Kau­no kli­ni­ki­nė li­go­ni­nė.

Šiuo metu vaiko būklė stabili, nurodo medikai.

Skelbiama, kad berniukas buvo stipriai karščiuojantis, jam nustatyta 40 laipsnių temperatūra, taip pat jo oda buvo papilkėjusi, išberta krūtinė ir pilvas.

„Iškart įtarėme meningokoką ir skubiai pradėjome taikyti intensyvią terapiją. Ši bakterija pavojinga tuo, kad labai greitai išplinta ir paveikia organizmą, svarbi yra kiekviena minutė. Laimei, ligą pavyko sustabdyti ir vaiko būklė stabilizavosi nepraėjus nė parai“, – sako Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Darius Varaškevičius.

Šiuo metu berniukas gydomas, jam dar diagnozuotas meningokoko sukeltas meningitas. Keturmečio būklė stabili, pavojaus gyvybei nėra.

Meningogkoko infekciją sukelia bakterijos, kurių yra daugiau nei dešimt tipų. Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus.

Pavojus susirgti yra ir kitiems: esant stresui, susirgimams virusinėmis respiracinėmis infekcijomis, nusilpus imunitetui ir t.t. Ankstyvieji meningokokinės ligos požymiai panašūs į peršalimo ligų: karščiavimas, galvos skausmas, šaltkrėtis, sprando raumenų sustingimas, vėmimas. Ligai progresuojant, ligos eiga sunkėja – išryškėja odos bėrimas.