Išmaniosiomis treniruotėmis – prieš antsvorį ir traumas
Žen­giant ket­vir­ta­jai pra­mo­nės re­vo­liu­ci­jai tech­ni­kos ir žmo­gaus sim­bio­zė ne­ap­len­kia ir svei­ka­ti­ni­mo sri­ties. Jau ke­lis mė­ne­sius „Hy­po­xi“ stu­di­jo­je Vil­niu­je ga­li­ma tre­ni­ruo­tis iš­ma­niuo­ju LPG apa­ra­tu „Hu­ber 360“. Jis ypač veiks­min­gas ne tik iš­sau­gant ir stip­ri­nant fi­zi­nes funk­ci­jas, bet ir ge­ri­nant pa­žin­ti­nius ge­bė­ji­mus, koor­di­na­ci­ją, reak­ci­ją.

Inovatyvus „Huber 360“ aparatas – pirmasis Lietuvoje ir trečias Baltijos šalyse. Du senesnio modelio aparatai yra Rygoje, Latvijoje. Unikalus įrenginys, skirtas reabilitacijai, organizmui stiprinti ir taisyklingai laikysenai atkurti, tiksliai ir objektyviai įvertina žmogaus būklę ir sudaro galimybes pačiam save tobulinti.

„Judėdamas ir investuodamas į save bet kokio amžiaus žmogus gali gyventi visavertį gyvenimą ir būti naudingas visuomenei, – pabrėžė „Hypoxi“ studijos įkūrėja verslininkė Lidija Lubienė. – Viskas priklauso nuo žmogaus, kaip jis save paruošia. Ne veltui sakoma, kad judėjimas yra gyvenimas. Jei judėsi, ilgai gyvensi, būsi sveikas ir visiems reikalingas.“

Treniruotės išmaniuoju aparatu gerai veikia giliuosius raumenis, sausgysles, raiščius ir visą organizmą.

Dirba visas kūnas

Stovėdamas ant judančios platformos žmogus stebi savo kūno padėtį planšetėje ir turi išsilaikyti ekrane nurodytame apskritime. Taip pat ir kvadratukuose – jei dar atliekami stūmimo ir traukimo pratimai rankoms. Sudėtingiausia, kai viena ranka reikia stumti, o kita – traukti. Nors ir abiem rankomis traukiant ar stumiant nelengva: jėga nevienoda ir koordinacija nesubalansuota, nes vienos pusės – dešinės ar kairės – raumenynas labiau išvystytas. Be to, dirba ne tik raumenys, bet ir galva, visas kūnas.

Taip maždaug atrodytų treniruotė „Huber 360“ aparatu. Tačiau pirmiausia daugiaašė motorizuota prietaiso platforma su integruotais jutikliais įvertina neurofizinę žmogaus būklę. Kokiu lygiu jis pajėgus treniruotis, kaip pasirengęs jo organizmas. Vertinama nuo vienos iki penkių žvaigždučių.

Kaip pasakojo L. Lubienė, pasaulyje aparatą plačiai naudoja reabilitacinės klinikos, pensionai. Šešiasdešimtmečiams, septyniasdešimtmečiams, aštuoniasdešimtmečiams pagal jų jėgas pritaikomas atitinkamas fizinis krūvis. Kiek žmogus pajėgus būtent tą dieną, kiek gali save sustiprinti.

Specialisto prižiūrimos treniruotės gerai veikia giliuosius raumenis, sausgysles, raiščius ir visą organizmą. Labiau išoriškai matoma, kaip sporto klubų treniruokliai, svarmenys ir kita įranga sutvirtina žmogų. Tačiau giliųjų raumenų nepasiekia. Juos galima pasiekti nebent jogos pratimais. Tačiau tokie tempimo pratimai kaip špagatas ar gilieji įtūpstai vyresnio amžiaus žmogui gali būti per sunkūs. „Huber“ aparatas šiuo požiūriu švelnesnis.

Ne momentinis rezultatas

Išmanusis įrenginys efektyvus metant svorį. Jei reikia, ant platformos pastatoma speciali kėdutė, ir žmogus gali atlikti pratimus sėdėdamas. Tačiau judės visas kūnas, ir apatinė jo dalis.

„Šiuo metu daugiausia klientų ir ateina dėl antsvorio.Yra žmonių, kurie negali bėgioti, nes dėl didelio svorio kenčia sąnariai. Tokiu atveju geriausias variantas pradėti treniruotis čia, kol galės bėgioti“, – sakė „Hypoxi“ studijos kineziterapeutas Andžejus Baranovskis.

Treniruotės vyksta tris kartus per savaitę, pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais. Pradedama nuo 20 minučių, o vėliau užtrunkama po pusę valandos. Jei per treniruotę pasiekiamas bent 80 proc. rezultatas, kitą treniruotę programa pasiūlo jau dviejų žvaigždučių lygį. Pradinis kursas standartinis – 10 treniruočių. Pakankamas pabandyti ir sužinoti savo galimybes.

„Vienokius ar kitokius fizinius pratimus gali atlikti visi. Judėti, sportuoti privalu kiekvienam žmogui – tiek jaunam, tiek vyresniam, tiek senjorui. Juo labiau kad dabar didelė problema net Europos mastu – žmonių antsvoris ir nutukimas. Dėl jos senstant prisideda dar kitos problemos – pradeda kamuoti diabetas, širdies ligos. Sustiprinus visą sistemą ir sureguliavus mitybą galima pasiekti tikrai ne momentinį rezultatą, kaip būna drastiškų dietų atveju“, – patikino L. Lubienė.

„Hypoxi“ studijoje laukiami žmonės ir reabilitaciniu periodu. Pasak A. Baranovskio, tokiems tikslams „Huber 360“ aparatas labiausiai ir skirtas. Po traumų, operacijų padėti žmogui greičiau atsigauti ir pradėti judėti.

Pavyzdžiui, Latvijoje sudarytos sutartys su baleto šokėjais ir pramoginių šokių kolektyvais. Jie nuolat turi didelius fizinius krūvius ir patiria traumų. Treniruotės „Huber“ aparatu veikia ir prevenciškai. Kad nereikėtų operacijų, netrūktų raiščiai ir būtų išvengta kitų traumų.

Kviečiami moksleiviai

Šiais laikais ir jauni žmonės dažnai nejudrūs, daug laiko praleidžia sėdėdami prie kompiuterių. Todėl daugelyje verslo centrų įrengti sporto klubai, tačiau ne visose mokyklose sporto salėse yra net gimnastikos sienelių, o psichologai pažymi, kad vaikai mielai sportuoja, jei juos kas nors įtraukia.

Todėl „Hypoxi“ studija kviečia kūno kultūros mokytojus su septintos ir aukštesnių klasių moksleiviais nemokamai išbandyti „Huber 360“ testą. Kad kiekvienas vaikas pajaustų, kas ne taip jo organizme – laikysena ar koordinacija, stuburas ar pečių juosta, o kineziterapeutas parengtų treniruočių programą.