Dar viena skaudi netektis: gripas pražudė dešimtmetę
Gri­pas pa­sig­lem­žė dar vie­ną gy­vy­bę – šį kar­tą – de­šimt­me­tės klai­pė­diš­kės.

Liūdną žinią pranešė tv3.lt. Kaip teigiama, mergaitė sunkios būklės į medikų rankas pakliuvo prieš keletą dienų. Deja, gyvybės mažametės igelbėti nepavyko.

Kaip anksčiau pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras gripo epidemija paskelbta 18 savivaldybių. Dėl gripo epidemijos dalis mokyklų stabdo ugdymo procesą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, trečiadienį (sausio 30 d. duomenimis) dėl gripo epidemijos nedirba 79 mokyklos ir atskiros klasės dar 34 mokyklose (pateikiami valstybinių, bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų duomenys).

Ketvirtąją šių metų savaitę (2019 m. sausio 21–27 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 155,6 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai (2018 m.) tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 146,0 atv./10 tūkst. gyventojų.Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 4-ąją savaitę registruotas Marijampolės administracinėje teritorijoje, didžiausias – Alytaus administracinėje teritorijoje.

Ketvirtąją šių metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyti 252 asmenys, iš kurių – 32 vaikai iki 2 m., 113 vaikų 2–17 m. amžiaus grupėje ir 107 suaugusieji. Ligoninėje gydytos šešios nėščiosios. Intensyviosios terapijos skyriuje gydoma 19 asmenų.