Aurelijus Veryga ragina tėvus skiepyti vaikus nuo tymų
Lie­tu­vo­je ma­žė­jant nuo ty­mų skie­pi­ja­mų vai­kų skai­čiui, svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­tras Au­re­li­jus Ve­ry­ga ska­ti­na tė­vus ne­si­do­mė­ti vie­šo­jo­je erd­vė­je sklei­džia­mais mi­tais, o įro­dy­mais pa­grįs­ta in­for­ma­ci­ja ir skie­py­ti vai­kus nuo ty­mų.

„Ligos plitimui užkertamas kelias, kai 95 iš 100 žmonių turi imunitetą ligai. Lietuvoje stebimas ženklus paskiepijamų vaikų dalies mažėjimas, dėl to formuojasi imlių tymams žmonių grupės ir tymų virusas gali plisti. Tokiu atveju labai išauga rizika tiems, kurie yra neskiepyti, pavyzdžiui, vaikams iki vienerių metų amžiaus“, – trečiadienį atsiųstame ministerijos pranešime cituojamas A. Veryga.

Teigiama, kad paskiepijamų vaikų dalis mažėja nuo 2009 metų. Tais metais buvo paskiepijama 97 proc. vaikų, pernai – 92,2 proc. Skaičiuojama, kad kai kuriose savivaldybėse paskiepijama mažiau nei 90 proc. vaikų.

„Labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių būtų pasiskiepiję ne tik nuo tymų, bet ir raudonukės bei epideminio parotito. Kad susiformuotų ilgalaikis imunitetas, vaikai nuo šių trijų ligų skiepijami du kartus – pirmąja doze 15–16 mėn. amžiaus, antrąja – 6–7 metų amžiaus“, – teigiama ministerijos pranešime.

Šiemet Lietuvoje patvirtinta apie 120 tymų atvejų, trečdalis jų – neskiepyti vaikai. Daugiausia tymų atvejų patvirtinta Kaune – maždaug pusė iš 120, taip pat pavojinga padėtis ir Klaipėdoje.