5 priežastys, kodėl mus gąsdina šiuolaikiniai santykiai
Sek­sua­li­nės re­vo­liu­ci­jos, iš­ma­nių­jų tech­no­lo­gi­jų ir so­cia­li­nių tink­lų am­žiu­je ti­krus jaus­mus leng­va su­pai­nio­ti su ap­si­mes­ti­ne ro­man­ti­ka, o rim­tus ke­ti­ni­mus su­nku at­skir­ti nuo ei­li­nio ban­dy­mo įsit­vir­tin­ti. Mes itin ati­dūs tam ar tiems, ką įsi­lei­džia­me į sa­vo gy­ve­ni­mą. Kaip pa­si­kei­tė san­ty­kiai ir ko­dėl šian­dien jų im­ama­me bi­jo­ti?

1. Šiuolaikiniai santykiai kelia baimę, nes neįmanoma atsiriboti nuo to, kurį kažkada mylėjai.

Jūs iš visų jėgų bandote judėti į priekį, sakote sau, kad galite gyventi be to žmogaus, tačiau jūsų buvusysis žvelgia į jus ir nešiojamo kompiuterio, planšetės ar telefono ekrano. Net jeigu bandote ištrinti visus jo egzistavimo pėdsakus, atsiras kas nors kas „Facebook“ publikuos jo nuotrauką ir tai tikrai sukels jums nebūtinai teigiamas emocijas.

Visiškai abstrahuotis nuo ko nors šių dienų pasaulyje ypač suku – kartais net atrodo, kad niekas to ir nenori. Buvusieji gali parašyti net tada, kai jūs jau susitvarkėte asmeninį gyvenimą. Galite jausti ekspartnerio buvimą šalia, net jei aiškiai leidote suprasti, kad santykiai nebegalimi.

2. Šiuolaikiniai santykiai gąsdina, nes dabar jie skirstomi į milijoną skirtingų tipų.

Rimti, atviri, „beveik santykiai“, atsitiktiniai, be įsipareigojimų, SMS romanas... nepaisant to, kad dabar vyrauja santykių įvairovė, niekas neskuba jų charakterizuoti. Net jei iškyla grėsmė tolesniam bendravimui, retas kuris skuba santykiams užkabinti etiketę. Apibrėžtumas gąsdina šiuolaikinį žmogų.

3. Šiuolaikiniai santykiai kelia baimę, nes apgauti šiandien tapo labai lengva.

Galite parsisiųsti pažinčių programėlę ir peržiūrėti norinčiųjų susipažinti nuotraukas sėdėdami ant sofos ar už darbo stalo, ar net gulėdami šalia partnerio jūsų miegamajame. Galite nevaržomai flirtuoti socialiniuose tinkluose, užmegzti virtualų romaną, net nesuvokdami ką darote. Galite prarasti mylimą žmogų, net nepastebėdami, kaip tai įvyko.

4. Šiuolaikiniai santykiai gąsdina, nes visi mato, kaip jie klostosi.

Stebėdami jūsų publikuojamas nuotraukas žmonės arba džiaugiasi už jus, arba kraipo galvą ar varto akis. Jie gali parašyti komentarus, kuriuose išsako abejonę, ar jums pavyks kartu išbūti ilgą laiką. Jeigu santykiai nutrūksta, tai sunku paslėpti – visi pastebės, kad iš profilio pašalinote bendras nuotraukas. Šiuolaikinis žmogus su siaubu suvokia, kad kiekvienas socialinių tinklų draugas žino, ar profilio savininkas yra vienišas, ar puoselėja ilgalaikius santykius, o gal partnerius keičia kaip kojines. Jūsų asmeninis gyvenimas jau nebepriklauso tik jums – jis tampa viešas.

5. Šiuolaikiniai santykiai kelia baimę, nes jų nutraukimas gali būti itin skausmingas.

Šiuolaikiniai santykiai neretai užbaigiami be perspėjimo – elektroninis laiškas, SMS žinutė partneriui. Be asmeninio pokalbio aki į akį daugelis žaizdų kraujuoja dar ilgai. Sunku išgyventi netektį, kai net supratimo neturite, ką padarėte ne taip. Psichologai tvirtina, kad išsiskirti parašius SMS žinutę tapo taip pat įprasta kaip nueiti į parduotuvę duonos.