„Laisvės kaina“ – specialiai neregiams ir silpnaregiams
Jau ki­tą sek­ma­die­nį LRT pra­de­da ro­dy­ti is­to­ri­nio dau­gia­se­ri­ji­nio fil­mo „Lais­vės kai­na“ tę­si­nį „Di­si­den­tai“, ku­ris bus pri­tai­ky­tas re­gos ne­ga­lią tu­rin­tiems žiū­ro­vams. 

Tai bus pirmasis Lietuvoje televizijos projektas, turintis atskirą, specialiai neregiams ir silpnaregiams skirtą garso takelį, kurį galima įsijungti televizoriaus ar TV priedėlio nustatymuose.

„Regos negalią turintys žmonės galės pasirinkti atskirą garso takelį, kuriame girdės specialiai jiems parengtą serialo garsą su garsiniu vaizdavimu. Jo esmė tokia, kad tose serialo vietose, kur nekalbama, girdime komentarą, reikalingą vaizdinei informacijai perteikti, kad neįgaliajam būtų įmanoma lengviau suprasti ir sekti siužetą“, – sako Tadas Jačiauskas, LRT TV programų departamento Produkcijų valdymo skyriaus vadovas.

Daugiau TV produkcijos nuo šiol bus pritaikoma ir žmonėms, turintiems klausos negalią. Jau nuo rytojaus, sausio 8 dienos, LRT pradeda subtitruoti populiarias TV laidas „(Ne)emigrantai“ (antradienį 19.30 val. per LRT TV ir LRT.LT), „Gyvenimas“ (trečiadienį 19.30 val. per LRT TV ir LRT.LT), „Specialus tyrimas“ (ketvirtadienį 19.30 val. per LRT TV ir LRT.LT), „Gimę tą pačią dieną“ (ketvirtadienį 21.30 val. per LRT TV ir LRT.LT), „Beatos virtuvė“ (penktadienį 19.30 val. per LRT TV ir LRT.LT).

Klausos negalią turintiems žiūrovams jau dabar į gestų kalbą verčiama pagrindinė TV naujienų laida „Panorama“ (kasdien 20.30 val. per LRT PLIUS ir LRT.LT), 17.30 val. žinios, savaitgalio 15.45 val. žinios (LRT TELEVIZIJA ir LRT.LT), per LRT PLIUS transliuojamos laidos su vertimu į gestų kalbą – „(Ne)emigrantai“, „Kvieskite daktarą“, „Stilius“.

Į gestų kalbą taip pat verčiamos svarbiausios valstybės renginių transliacijos.

Per LRT TELEVIZIJĄ iki šiol buvo ir toliau bus subtitruojami šeštadienio vakaro filmai, savaitgalio pasaulio dokumentika, tautinių bendrijų laidos.