Vytenis Povilas Andriukaitis – naujasis dalyvis prezidento rinkimuose
So­cial­de­mo­kra­tas eu­ro­ko­mi­sa­ras Vy­te­nis Po­vi­las And­riu­kai­tis penk­ta­die­nį pa­skel­bė da­ly­vau­sian­tis pre­zi­den­to rin­ki­muo­se.

Apie tai jis žiniasklaidai pranešė Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje.

„Tai buvo vienas sunkiausių apsisprendimų šiandieniniame mano gyvenime (...) Didelis žmonių entuziazmas ir palaikymas skatino mane susimąstyti, ką galiu duoti savo tėvynei ir Lietuvos žmonėms“, – žurnalistams sakė V. P. Andriukaitis.

Tai trečias kartas, kai V. P. Andriukaitis siekia prezidento posto, anksčiau jis dalyvavo 1997 ir 2002 metų šalies vadovo rinkimuose. Kandidatu į prezidentus pernai jį iškėlė 40 Lietuvos socialdemokratų partijos skyrių.

„Mano rinkimų kampanija bus gana trumpa, nes dar esu saistomas dabartinių pareigų. Turiu baigti savo darbus, bet pažadu, kad per šį laikotarpį esu pasiruošęs susitikti su kiekvienu iš jūsų. Nesu politikos naujokas, daugelis mane pažįsta ir daugelis turi vienokią ar kitokią nuomonę apie mane“, – teigė V. P. Andriukaitis.

Ilgametis Socialdemokratų partijos narys šiuo metu dirba Europos Komisijoje ir yra atsakingas už sveikatą bei maisto saugą.

Pernai V. P. Andriukaitis teigė, kad dalyvavimą nacionaliniuose rinkimuose eurokomisarai turi suderinti su Europos Komisijos vadovu Jeanu Claude'u Junckeriu (Žanu Klodu Junkeriu).

Pasak V. P. Andriukaičio, jis gavo Europos Komisijos vadovo leidimą dalyvauti prezidento rinkimuose, todėl nuo balandžio 1-osios oficialiai išeina atostogų.